Mundial 2018. Remis urządzał wszystkich. Francja chciała...

Mundial 2018. Remis urządzał wszystkich. Francja chciała uniknąć Chorwacji, a Dania spokojnie awansować

Bartosz Głąb, psz

Gol24

Aktualizacja:

Gol24

Dania - Francja 0:0

Dania - Francja 0:0 ©East News

Mundial 2018. Słabe spotkanie na zakończenie rywalizacji w grupie C. Francja i Dania nie zamierzały zrobić sobie krzywdy, bo... bezbramkowy remis gwarantował spokojny awans obu zespołom. Trójkolorowi prawdopodobnie unikną starcia z Chorwacją w 1/8 finału.

Od pierwszych minut spotkania w Moskwie było widać, że żadna z ekip nie będzie kwapić się do atakowania bramki przeciwnika. W pierwszej połowie więcej okazji miała reprezentacja Danii, jednak należy pochwalić francuską defensywę, która przez cały mecz nie dała się skruszyć. Na początku spotkania wyróżniał się Martin Braithwaite, który był bardzo aktywny i sprawiał problemy francuskim obrońcom. Jednak z czasem i on coraz bardziej gasł.

W drugiej połowie spotkania na boisku pojawił się Nabil Fekir i chyba jemu najbardziej zależało, by zmienić obraz tego pojedynku. Napastnik reprezentacji Francji dwukrotnie mocno zagroził bramce Kaspera Schmeichela, ale za pierwszym razem minimalnie się pomylił, a za drugim świetnie interweniował duński bramkarz. W końcówce na placu gry pojawił się jeszcze Kylian Mbappe, ale i on nie potrafił zmienić rezultatu tego spotkania.

Nie ma się co dziwić, że oba zespoły grały na 0:0, bo zarówno Francuzów jak i Duńczyków ten wynik urządzał. Francja awansowała z grupy z pierwszego miejsce i czeka na wieczorne rozstrzygnięcia meczów w grupie "D", natomiast Dania zakończyła rywalizację na drugim miejscu i w 1/8 finałów zagra z Chorwacją. W drugim meczu tej grupy Peru wygrało z Australią 2:0.