Bartosz Głąb
EASTNEWS
Szwedzi wygrywają 1:0 po bramce Forsberga i w ćwierćfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary Kolumbia - Anglia! Jedyny gol padł po strzale zza pola karnego - piłkę przed polem karnym Szwajcarów otrzymał Emil Forsberg, pociągnął z nią wzdłuż i oddał strzał z okolicy szesnastego metra. Futbolówka jeszcze odbiła się od jednego ze Szwajcarów i wpadła do bramki. Szwecja jest więc bliska niespodzianki, jaką sprawiła w 1958 i 1994 roku na mundialach.

Szwedzi bardzo konsekwentnie grali w defensywie i stwarzali sobie niezłe sytuacje bramkowe. W 30. minucie Po zamieszaniu w szwajcarskim polu karnym piłka trafiła do Marcusa Berga, ten uderzył, ale świetną interwencją popisał się Yann Sommer. Do przerwy byliśmy jednak świadkami bezbarwnego spotkania.

Jeśli Thiago Cionek oglądał spotkanie, doskonale wie, co czuje szwajcarski obrońca. W 67. minucie Emil Forsberg otrzymał piłkę przed polem karnym, przedryblował wzdłuż linii szesnastki i uderzył na bramkę Sommera. Piłka odbiła się od jednego ze Szwajcarów i wpadła do bramki. To było jedyne trafienie w tym spotkaniu.

W ostatniej minucie meczu Szwajcaria otworzyła się przed rywalem, natomiast Szwedzi wykorzystali to i wyszli ze znakomitą kontrą. Tuż przed polem karnym Isaac Kiese Thelin został powalony przez i sędzia wyrzucił Szwajcara z boiska i podyktował rzut wolny dla Szwecji.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Emil Forsberg

MŚ 2018 w GOL24

Materiał oryginalny: Mundial 2018. Szwedzi lepsi od Szwajcarów w najbardziej wyrównanym meczu tej fazy - Gol24