Mundial 2022. Messi prowokuje w wywiadzie: "Na co się patrzysz idioto?"

Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/EPA/Abir Sultan
Argentyna pokonała Holandię w meczu 1/8 finału, który dostarczył nam bardzo wiele emocji - tych sportowych, ale także pozaboiskowych. W końcówce spotkania doszło do kilku spięć między zawodnikami obydwu drużyn. Po końcowym gwizdku Leo Messi, czyli zawodnik meczu, udzielił wywiadu, w którym w arogancki sposób zwrócił się do jego z Holendrów.

Mecz wielu konfliktów

Kiedy Lionel Messi w 73. minucie strzelił bramkę na 2:0, argentyńscy fani myśleli, że ich zespół ma wszystko pod kontrolą. Holendrzy jednak się nie poddali i za wszelką cenę chcieli odrobić straty. Dwie bramki w samej końcówce sprawiły, że doszło do dogrywki. Dodatkowe minuty gry nie wyłoniły zwycięzcy. Dopiero w serii rzutów karnych lepsza okazała się kadra "Albiceleste".

W końcówce meczu, kiedy Holendrzy rzucili się do odrabiania strat, jeden z Argentyńczyków sfaulował piłkarza z Europy. Ławka rezerwowych "Oranje" wyskoczyła do piłkarza w biało-niebieskiej koszulce. Doszło do przepychanki między zawodnikami.

Napięcie wyczuwalne było także w dogrywce oraz rzutach karnych. Cały świat obiegło zdjęcie, na którym Argentyńczycy szydzą z Holendrów po decydującej jedenastce, która wyeliminowała podopiecznych Louisa van Gaala z turnieju.

Zachowanie Argentyńczyków miało jednak swoje podstawy. To Holendrzy jako pierwsi zaczęli prowokacje podczas serii rzutów karnych.

Wywiad Messiego

W pomeczowym wywiadzie Leo Messi, który dostał statuetkę najlepszego zawodnika spotkania, nie przebierał w słowach. Na widok Wouta Weghorsta, który strzelił bramkę na 2:2, powiedział:

Na co się patrzysz idioto? Spadaj stąd! Spadaj stąd!

Wypowiedź Messiego spotkała się z dużą krytyką fanów. Internauci twierdzą, że kapitan nie powinien się tak zachowywać - nawet kiedy zejdzie już z murawy.