Musi poprawić psychikę

(ŻUK)
Łucznictwo. W Antalyi odbyły się zawody łucznicze o Puchar Turcji. W imprezie uczestniczyło ponad 600 zawodniczek i zawodników, w tymreprezentacja Polski z zawodniczką Grota Zabierzów - Kariną Lipiarską-Pałką.

W kwalifikacjach zajęła 5. miejsce, a przed nią były tylko łuczniczki ze ścisłej czołówki światowej, wyżej notowane w rankingach. Zabierzowianka na dystansie 70 m uzyskała 655 pkt, co jest jej najlepszym wynikiem w tym roku.

W eliminacjach, w 1/16 finału pokonała w barażu 9:7 Annę Marie Larsen (Dania), a w 1/8 przegrała 4:6 z Bryony Pitman (Wielka Brytania), zajmując ostatecznie 9. miejsce. - Jak na __kwalifikacje, to bardzo dobry wynik - mówi klubowy szkoleniowiec zabierzowianki Aleksander Jabłoński. - Ale tak się jakoś składa, że jak trzeba wygrać, tę jedną serię strzelań więcej, to moja zawodniczka nie może udźwignąć presji. Zresztą jej koleżanki z reprezentacji także. Rozgrzeszam Karinę, bo trafiła na dobrą Angielkę, która potem zajęła 2. miejsce.

Zespół reprezentacyjny w składzie - Natalia Leśniak, Sylwia Zyzańska (obie Łucznik Żywiec) oraz Lipiarska-Pałka - w kwalifikacjach zajął 7. miejsce. W eliminacjach, po pokonaniu reprezentantek Estonii w barażu 28:25, w ćwierćfinale uległ reprezentacji Niemiec 3:5, zajmując ostatecznie 6. lokatę.

Kolejnym startem Lipiarskiej-Pałki będzie Puchar Europy w Bułgarii (14-17.04), a w maju mistrzostwa Europy i Puchar Świata. - To będą dobre sprawdziany - mówi Jabłoński. - Chodzi o to, by zespół docierał się przed bojem o kwalifikację do igrzysk.