Muszyna grała ambitnie, ale to nie wystarczyło

(ŁM)
Siatkówka. Od porażki na boisku Impelu Wrocław rywalizację w pierwszej rundzie fazy play-off Orlen Ligi rozpoczęły siatkarki z Muszyny.

Impel wrocław – POlski Cukier Muszynianka fakro 3:0 (25:23, 25:22, 25:19)
Impel: Kaczor, Gryka, Brinker, Mroczkowska, Kąkolewska, Wilson, Pyziołek (libero) oraz Drickx, Medyńska, Sieczka.
Polski Cukier Muszynianka Fakro Bank BPS: Mazurek, Cvetanović, Wojcieska, Plchotova, Różycka, Jagieło, Maj (libero) oraz Jasińska, Piątek, Kurnikowska.
Widzów: 1900. MVP: Katarzyna Mroczkowska (Impel). Stan rywalizacji play-off (do 3 zwycięstw): 1:0.

W pierwszym secie lepsze wrażenie sprawiała raz jedna, raz druga ekipa. Na pierwszej przerwie technicznej miejscowe prowadziły 8:5, ale Małopolanki doprowadziły do stanu po 13. Druga przerwa to znów przewaga gospodyń (16:14), jednak po chwili lepsze były „Mineralne” (18:19). W końcówce skuteczniejsze okazały się miejscowe.

W następnej partii przewagę osiągnął Impel (było 11:6). Waleczne Małopolanki zbliżyły się do rywalek najpierw na dwa „oczka” (14:12), a w samej końcówce nawet na jedno (22:21). Więcej zrobić nie były już jednak w stanie.

Trzeci set był najbardziej wyrównany, ale znów w końcówce (od stanu po 18) lepiej spisywał się Impel. Drugie spotkanie dziś o godz. 18, także we Wrocławiu.

W drugim wczorajszym meczu:
Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza – Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:14, 25:15, 25:23). Stan rywalizacji play-off: 2:0.