Muszyna na czele

KOW
SIATKÓWKA. Dzięki zwycięstwu w zaległym meczu ze Stalą Mielec, Bank BPS Muszynianka/Fakro wrócił na fotel lidera PlusLigi kobiet. Stal Mielec - Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna 1-3 (25-21, 13-25, 15-25, 21-25)

Stal: Pycia, Kwiatkowska, Koczorowska, D. Wilk, Ściurka, A. Wilk, Durajczyk (libero) oraz Liutikova, Bejga, Gierak.

Bank BPS: Bednarek-Kasza, Kaczor, Sadurek, Gajgał, Jagieło, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Piątek, Kaczorowska, Śrutowska, Wensink.

Spotkanie było ważne dla obu drużyn. Mielczanki walczyły o komplet punktów, a tym samym umocnienie się na 8. miejscu w tabeli. Natomiast "mineralne" rywalizują z Atomem Trefl o prymat po rundzie zasadniczej.

Pierwszy set wskazywał na różnicę dzielącą oba zespoły. Na pierwszej przerwie technicznej przyjezdne po skutecznych atakach Stam-Pilon, Jagieło i Gajgał prowadziły 8-3 i nic nie wskazywało na to, że set padnie łupem gospodyń. Tymczasem Stal z mozołem odrabiała straty, na drugiej przerwie technicznej prowadziła i już zwycięstwa nie oddała. Zanosiło się na niespodziankę. Jednak drugi set to popis skutecznej gry "mineralnych". Na akcje Kaczor, Stam-Pilon i Jagieło rywalki nie potrafiły znaleźć lekarstwa. Podobnie wyglądał trzeci set - absolutna przewaga muszynianek, które dominowały w każdym elemencie gry. W ostatniej części meczu mielczanki próbowały jeszcze powalczyć o tie-breaka. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdne prowadziły, ale tylko 16-14. Jednak im bliżej było końca spotkania, tym przewaga zespołu gości stawała się wyraźniejsza i wygrał on zasłużenie. Radość ze zwycięstwa zmącił fakt, że w trzecim secie kontuzji doznała Stam-Pilon.

Zespół Bank BPS Muszynianka/Fakro objął prowadzenie w tabeli. Ma 38 pkt, o jeden punkt wyprzedza Atom Trefl Sopot. Z tą drużyną zmierzy się u siebie w niedzielę w meczu na szczycie. (KOW)