Muszynianki liderem ligi

(JEC)
Siatkówka. W zaległym meczu zespół z Muszyny po zaciętym spotkaniu pokonał łodzianki i pozostaje niepokonaną ekipą w OrlenLidze.

Polski Cukier Muszynianka – Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:23, 17:25, 25:22)
Sędziowali: Bogdan Nowak i Grzegorz Janusz. MVP: Ivana Plchotova.
Polski Cukier: Carter, Różycka, Plchotova, Wojcieska, Radenković, Kurnikowska, Maj-Erwardt - libero, Hatala, Ciaszkiewicz-Lach, Jasińska.
Budowlani: Polańska, Kajzer, Skrzypkowska, Popović, Sikorska, Sieczka, Courtois – libero, Ściurka, Pycia, Grajber, Śliwa.

Od pierwszych piłek na parkiecie w Muszynie trwał zacięty bój, ale od stanu 10:10 „mineralne” po akcjach Plchotovej, Carter i Kurnikowskiej prowadziły 16:11 i tej przewagi nie oddały, a seta mocnym zbiciem zakończyła Różycka.

Kolejne partie meczu były równie zacięte. Drugiego seta muszynianki wygrały, ale po walce, by łatwo przegrać kolejnego.

Prawdziwe emocje były w ostatnim, kończącym spotkanie secie. Prowadzenie zmieniało się nieustannie, a siatkarki potrafiły odrabiać kilkupunktowe straty. Koniec tej partii był najbardziej dramatyczny. Błąd popełniła Sieczka, dotykając antenkę, a chwilę później na siatce utknęła Carter. Na szczęście doświadczona Wojcieska skończyła ten nerwowy mecz, a muszynianki pozostają liderem OrlenLigi.

W innych meczach:
BKS Aluprof Bielsko- -Biała – SK Bank Legionovia Legionowo 3:1, Chemik Police – Impel Wrocław 3:0.