Muszynianki potrafiły podnieść się z kolan

Łukasz Madej
Ekstraklasa siatkarek. 10. zwycięstwo w tym sezonie zanotowały siatkarki z Muszyny, które wczoraj po pięciosetowym boju wygrały w łódzkiej Atlas Arenie.

Budowlani Łódź2
Polski Cukier Muszynianka3
(25:15, 25:22, 22:25, 21:25, 13:15)

Budowlani: Polańska, Popović, Pycia, Sieczka, Skrzypkowska, Śliwa, Courtois (libero) oraz Grajber, Kajzer, Sikorska, Ściurka.
Polski Cukier Muszynianka: Carter, Kurnikowska, Plchotova, Radenković, Różycka, Wojcieska, Maj-Erwardt (libero) oraz Ciaszkiewicz-Lach, Hatala, Jasińska, Sosnowska.
Sędziowali: Dariusz Wolski i Marek Słowik.
Widzów: 1000.
MVP: Natalia Kurnikowska (Polski Cukier).

Początek spotkania wcale nie zapowiadał szczęśliwego końca, bo co prawda do stanu 11:9 w pierwszym secie gra była w miarę wyrównana, ale od tego wyniku do głosu doszły już gospodynie, a Małopolanki w inauguracyjnej partii w sumie zdobyły zaledwie 15 punktów.

W drugim secie na drugiej przerwiej muszynianki prowadziły 16:12, jednak przewagę roztrwoniły: było jeszcze po 22, ale w końcówce lepsze były miejscowe.

Trzecia partia padła już łupem "Mineralnych". W kolejnej gospodynie prowadziły 15:11, ale ostatecznie Małopolanki odwróciły losy.
W tie-breaku przyjezdne prowadziły m.in. 6:3 i 8:5, jednak siatkarki z Łodzi doprowadziły do remisu m.in. po 12. W końcówce ostatniej partii skuteczniejsze były już jednak Małopolanki, a ostatni punkt atakiem z obiegu zdobyła Sylwia Wojcieska.

Pozostałe mecze 12. kolejki Orlen Ligi: Chemik Police - Developres Rzeszów 3:0 (25:15, 25:15, 25:19), Pałac Bydgoszcz - Impel Wrocław 0:3 (22:25, 21:25, 23:25), PGNiG Nafta Piła - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 16:25, 21:25), SK Bank Legionovia - BKS Aluprof Bielsko-Biała 2:3 (16:25, 22:25, 25:18, 25:13, 14:16).
Dziś: PGE Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec.