Muszynianki w półfinale Pucharu Polski

Sędziowali: Dariusz Jasiński (Bydgoszcz) i Andrzej Kuchna (Katowice). Widzów: 300. Awans: Muszynianka.

PTPS Piła - Bank BPS Muszynianka/Fakro 0-3 (20-25, 14-25, 20-25)

PTPS: Archangielska, Brown, Landi, Martałek, Kosmatka, Krawulska, Wysocka (libero) oraz Czerwińska.

Muszynianka: Sadurek, Kaczor, Bednarek-Kasza, Jagieło, Gajgał, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Kaczorowska, Kasprzak, Piątek, Śrutowska, Wensink.

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski, rozgrywanym w Inowrocławiu, siatkarki Bank BPS Muszynianka/Fakro pewnie wygrały z PTPS Piła i awansowały do półfinału. Mineralne rozpoczęły mecz w najsilniejszym ustawieniu. Rywalki starały się utrzymać tempo gry mineralnych, ale udawało im się to do drugiej przerwy technicznej. Muszynianki prowadząc 16-14 szybko powiększały przewagę. Zawodniczki z Piły miały problemy z zatrzymaniem ataków Kaczor, Jagieło i Stam-Pilon. W drugim secie siatkarki z Muszyny wprost rozniosły rywalki. Po drugiej przerwie technicznej, przy prowadzeniu mineralnych 16-2, trener Bogdan Serwiński dokonał zmian. Na parkiecie pojawiły się Wensink, Kasprzak, Kaczorowska i Piątek. Pilanki odrobiły nieco punktów, ale muszynianki seta już nie oddały, wygrywając do 14. Trzecia partia spotkania była ciekawa, ale tylko do drugiej przerwy technicznej, a zespół Bank BPS Muszynianka/Fakro rozpoczął grę w pierwotnym ustawieniu. Od pierwszych piłek zawodniczki z Piły zaatakowały z dużym animuszem i to przyniosło efekt, bowiem PTPS prowadziło 8-7. Jednak mineralne szybko odrobiły straty, obejmując prowadzenie 16-13. Na parkiecie pojawiła się Agnieszka Śrutowska, która zaprezentowała nieszablonowe rozegrania, wykorzystane przez koleżanki.

Dzisiaj o godzinie 14.45 muszynianki rozegrają mecz półfinałowy. Rywalem będzie GCB Centrostal Bydgoszcz, który ograł Sandeco EC Wybrzeże TPS Rumia 3-0 (25-11, 25-11, 25-19).

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe: BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3-2; Atom Trefl Sopot - Organika Budowlani Łódź 3-0. W drugim półfinale: Aluprof - Atom Trefl. Finał w niedzielę.

(KOW)

Liga zawodowa

Tylko kluby funkcjonujące w formie spółek akcyjnych będą mogły grać w PlusLidze siatkarek od sezonu 2012/13. Takie są ustalenia szefów klubów ligowych, którzy spotkali się przy okazji finałowego turnieju o PP. Obecnie tylko trzy kluby są spółkami akcyjnymi: Atom Trefl Sopot, Impel Gwardia Wrocław i Organika Budowlani Łódź, natomiast w formie spółki z o.o. funkcjonuje Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. W następnym sezonie PlusLiga wystartuje dwa tygodnie po zakończeniu mistrzostw Europy w połowie października. Po rozegraniu czterech-pięciu kolejek reprezentacja wyleci do Japonii na listopadowy Puchar Świata.