Muzyka z Krakowa w świątecznej telewizji

Muzyka z Krakowa w świątecznej telewizji

Zdjęcie autora materiału

Dziennik Polski 24

Ewa Warta-Śmietana Fot. Andrzej Głuc

Ewa Warta-Śmietana Fot. Andrzej Głuc

MEDIA. Trzy razy pojawi się Kraków w czasie tych świąt na szklanym ekranie, w tym raz na antenie TVP 2
Ewa Warta-Śmietana Fot. Andrzej Głuc

Ewa Warta-Śmietana Fot. Andrzej Głuc

Ewa Warta-Śmietana Fot. Andrzej Głuc

"Kolęda NOVA 2011"

W wigilijny wieczór o godzinie 18.45 Dwójka pokaże niezwykły, 70-minutowy koncert "Kolęda Nova 2011", zarejestrowany 20 grudnia w Bazylice Mariackiej.

Zaproszone zostały zespoły z Krakowa: Bester Quartet - z nim znakomita wokalistka Joanna Słowińska, Kroke, Motion Trio, a także krakowski kompozytor Bartosz Chajdecki (serial "Czas honoru"), który na ten wieczór zaaranżował "Wśród nocnej ciszy" - wykonanie Anna Czartoryska i "Cichą noc" - Małgorzata Kożuchowska. Paweł Mykietyn zaaranżował z kolei wykonaną przez kontratenora Michała Sła- weckiego i formację Piano- hooligan krakowskiego pianisty Piotra Orzechowskiego kolędę "Lulajże Jezuniu".

Wystąpili też tego wieczoru Agata Zubel, Dorota Miśkiewicz, muzyk i DJ Igor Boxx, raper L.U.C, a także towarzyszący solistom chór dziecięcy, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i Kameralna Orkiestra Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia.

Zasadnicza część koncertu, w reżyserii Macieja So- bocińskiego, była podzielona na trzy części: klasyczną ("Maria"), klubową ("Betlejem") i alternatywną ("Jezus"). Przygotował całość twórca m.in. festiwali Misteria Paschalia i Sacrum Profanum Filip Berkowicz. Jak nam powiedział, żegna się niejako tym wieczorem z Krakowem, gdzie wcześniej był pełnomocnikiem prezydenta miasta do spraw kultury, a do końca tego roku jego doradcą. Nadal naturalnie będzie prowadził wspomniane festiwale; jak zapowiada, uczestnicy tego wieczoru pojawią się także na Sacrum Profanum w 2012 r. Dwójka pokaże również relacje z przygotowań do koncertu: 25 grudnia (w godzinach 6.05 i 10.34) i 26 grudnia (o godzinie 17.46).

Zbigniew Wodecki jubileuszowoNiedawny koncert jubileuszowy z okazji 40-lecia pracy artystycznej Zbigniewa Wodeckiego będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Kraków 25 grudnia o godz. 18 i dzień później o godz. 19.05.

Koncert, przypomnijmy, odbył się w Filharmonii Krakowskiej, gdzie artysta zaczynał swą karierę jako skrzypek prowadzonej przez Jerzego Gerta Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Tym razem wokalistę i muzyka wspierała orkiestra Krakowska Młoda Filharmonia pod batutą Tomasza Chmiela i Strzyżowski Chór Kameralny pod kierownictwem Grzegorza Oliwy. W koncercie wystąpili także Alicja Majewska, z nieodłącznym Włodzimierzem Korczem, Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki.

Podczas ponaddwugodzinnego koncertu muzyk pokazał się także jako skrzypek grający utwory klasyczne, ale przede wszystkim przypomniał nadkom.letowi publiczności wiele swych wspaniałych przebojów: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Z tobą chcę oglądać świat", zagrał też porywającego czardasza Montiego, a wspólnie z pozostałymi wokalistami przywołał pieśń do słów Leszka Aleksandra Moczulskiego "Santo subito", w którą wpleciony jest głos Jan Pawła II.

TVP, dzięki ekipie pod wodzą Krzysztofa Haicha, pokaże obszerne fragmenty koncertu (dwa razy po 25 minut). Całość być może ukaże się na DVD.

Ewa Warta-Śmietana w roli głównej


1 »

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

paweł (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Panie współproducencie bohaterki pisze się przez samo h.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo