Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Muzyka Zaklęta w Drewnie. "Lunatyk" Bolewskiego i Tubisa na krakowskim Salwatorze

Marek Długopolski
Świetny, niesamowity, metafizyczny, klimatyczny, fascynujący - recenzenci nie kryli zachwytu po ukazaniu się albumu „Lunatyk”. Dzieło łodzian Radosława Bolewskiego i Macieja Tubisa chwalono też za „energię i muzyczną inteligencję”, „spójną całość”, „szlachetne brzmienie”, „intrygujące aranżacje”.

Czy zasłużenie? O tym przekonają się wszyscy, którzy w niedzielę wybiorą się w kolejną podróż po Szlaku Architektury Drewnianej i zaskakujących brzmieniach. - To muzyka, która zajrzy do każdego serca - tak Anna Franik, dyrektor festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”, mówi o albumie „Lunatyk” duetu Bolewski & Tubis.

- Opowiada też o przemijaniu, niepewności, poszukiwaniu własnego głosu wśród otaczającego nas chaosu, ale niesie też miłość i nadzieję - zaznacza. I trzeba wspomnieć, że nie byłoby tej pięknej muzyki, gdyby nie wsparcie finansowe 260 osób. Jedna kropka na płycie to jeden darczyńca…

Radosław Bolewski (perkusja, wokal) i Maciej Tubis (fortepian, syntezatory) zaprezentują się melomanom w niedzielne popołudnie, na otwartym terenie przed kaplicą św. św. Małgorzaty i Judyty na krakowskim Salwatorze. Koncert rozpocznie się o godz. 17. Wstęp wolny.

Dlaczego Salwator? - To miejsce tak wyjątkowe jak ta muzyka. Chcemy również zachęcić mieszkańców Krakowa i turystów, aby dali się porwać niezwykłym brzmieniom, by ruszyli z nami na szlak nut zaklętych w drewnie - mówi Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej. Ten koncert zawdzięczamy kilkuletniej już współpracy MOT i Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”.

A skąd w tym miejscu wzięła się kaplica? Za sprawą Justyny Oraczowskiej, ksieni pobliskiego klasztoru Norbertanek. W środku XVII-wiecznej świątyni, powstałej na planie ośmiokąta, odnajdziemy m.in. barokowy ołtarz pochodzący z kościoła Najświętszego Salwatora. Wcześniej w tym miejscu miała stać pogańska świątynia poświęcona Poświstowi.

Po koncercie można ruszyć oświetlonymi pięknie uliczkami Salwatora. Muzyka ta niesie przecież nadzieję i miłość…

ZOBACZ KONIECZNIE:

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski