Muzyka Zaklęta w Drewnie. W Powroźniku brzmienia w harmonii...

Muzyka Zaklęta w Drewnie. W Powroźniku brzmienia w harmonii z ciałem

Marek Długopolski

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

Muzyka Zaklęta w Drewnie. W Powroźniku brzmienia w harmonii z ciałem
1/4
przejdź do galerii

©ARCHIWUM MOT

Gitara to jego pierwsza, bardzo wczesna miłość. Bez niej długo nie wyobrażał sobie świata. Wykonywał utwory bluesowe, jazzowe i rockowe. Grał w zespołach. Komponował. - Najpierw do szuflady - wspomina Wojtek Szczepanik. Siedem lat temu jego wrażliwe serce podbił fortepian. - To zmieniło moje podejście do muzyki - nie ukrywa 21-letni artysta. Wystąpi podczas kolejnego koncertu z cyklu "Muzyka Zaklęta w Drewnie".
Od tego momentu jego kariera przyśpieszyła. - Fortepian nie tylko zastąpił mu zespół, ale także wyzwolił nieznane wcześniej pokłady wyobraźni muzycznej - mówi Anna Franik, dyrektor Festiwalu „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Występował na scenach krajowych i zagranicznych. W wielkich salach i na kameralnych koncertach.

Na koncie ma też dwie płyty. Krytycy muzyczni, oceniając debiutancki „Margines” z 2014 r., stwierdzili, że to muzyka „lekka, delikatna i przyjemna”. Dwa lata później świat ujrzał „INSTINCT”. - Płytę nagrano, co ciekawe, w kameralnej drewnianej kaplicy. A zarejestrowano ją w standardzie strojenia 432 Hz, co oznacza, że pozytywnie oddziałuje na ludzkie ciało - przypomina Anna Franik.

Jak gra tak młody człowiek? O tym przekonają się ci, którzy w niedzielę stawią się w cerkwi św. Jakuba Młodszego w Powroźniku. Pierwsze dźwięki „Piano solo” popłyną o godz. 17.

- To miejsce spotkania maestrii muzycznej z kunsztem budowniczych oraz malarskimi arcydziełami - tak o cerkwi w Powroźniku mówi Paweł Mierniczak, dyrektor Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Jakie skarby kryje? To m.in. piękny XVIII-wieczny ikonostas, a w zakrystii bezcenna polichromia figuralna z 1607 r. Nic więc dziwnego, że świątynia trafiła na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

ZOBACZ KONIECZNIE:

Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo