Myślami przy lidze

zab
Metal Węgierska Górka - Koszarawa Żywiec 0-5 (0-3) 0-1 Pawlus 9, 0-2 Marszałek 14, 0-3 Półmiarek 17, 0-4 Gach 65, 0-5 Gach 67.

W Pucharze Polski okręgu bielskiego

Metal Węgierska Górka - Koszarawa Żywiec 0-5 (0-3)

0-1 Pawlus 9, 0-2 Marszałek 14, 0-3 Półmiarek 17, 0-4 Gach 65, 0-5 Gach 67.
 Koszarawa: Dymek - Mrowiec, Matras, Kastelik, Gawron (46 Słowik) - Skórzak, Pawlus, Kanik, Świderski (60 Gach) - Marszałek (46 Adamek), Półmiarek (46 Krasny).
 Beniaminek IV ligi nie miał większych problemów z pokonaniem przedstawiciela A-klasy. Już w 9 minucie Skórzak tak zagrywał piłkę z prawej strony, że Pawlusowi pozostało tylko przyłożyć nogę. Niemal w identycznych okolicznościach padł drugi gol. Kiedy w 17 minucie Półmiarek wygrał pojedynek z bramkarzem Metalu, miejscowi kibice zaczęli obawiać się pogromu. Po przerwie najbardziej na boisku aktywny był Sławomir Gach, który pięć minut po wejściu dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw wykorzystał nieporozumienie bramkarza z obrońcami, a później po zagraniu Kanika posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza. - Po przerwie chłopcy przeszli obok meczu. Pewni byli już myślami przy sobotniej potyczce z BKS-em Bielsko, który uchodzi za faworyta tegorocznych rozgrywek. Trudno będzie się bronić przed duetem napastników Natanek-Czak, których będzie obsługiwał Mirosław Jaworski - mówi drugi trener Koszarawy Stanisław Kondrat.
 W trakcie letniej przerwy w Koszarawie zaszło sporo zmian kadrowych. Potwierdzono już do gry Sławomira Szymalę z Pasjonata Dankowice, Tadeusza Świderskiego z Walcowni Czechowice, Sławomira Gacha z Tresnej czy Rafała Marszałka z krakowskiego Wawelu. - Kilku zawodników wypożyczyliśmy do Śrubiarni Żywiec i na dzisiaj trudno nam powiedzieć w jakiej formie jest drużyna, która nie miała zbyt wiele czasu na zgranie poszczególnych formacji. Na pierwszym meczu spodziewamy się nadkompletu publiczności, także tej z Bielska. Obawiam się trochę o psychikę zawodników. Mają już pewne doświadczenie ze spotkania o awans z Kuźnią, ale czy nie ulękną się renomowanego rywala? - zastanawia się Kondrat.
 W pozostałych spotkaniach: Godziszka - Mazańcowice 5-2, Międzybrodzie Bialskie - Hecznarowice 3-2, Bujaków - Zamek Grodziec 3-1, BKS II Bielsko-Biała - Wilamowice 0-6, Przełom Kaniów - Rekord Lipnik 2-3, Jasienica - Wilkowice 2-0, Pionier Pisarzowice - Orzeł Kozy 1-2.