Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Myślenice. Ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do wymarzonej klasy?

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Zespół  Szkół-Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, czyli LO nr 2 i Technikum Turystyczno-Gastronomiczne
Zespół Szkół-Małopolska Szkoła Gościnności w Myślenicach, czyli LO nr 2 i Technikum Turystyczno-Gastronomiczne Katarzyna Hołuj
We wtorek szkoły ponadpodstawowe opublikowały listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Sprawdziliśmy, ile punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do najpopularniejszych myślenickich szkół.

W Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Myślenicach największym zainteresowaniem cieszyła się klasa o profilu matematyczno-geograficzno-angielskim. Próg punktowy do niej wyniósł 154,85 pkt.

Nieco mniej, ale nadal ponad 154 punkty trzeba było mieć, żeby dostać się do klas: polski-angielski-WOS (154,6), biologia-chemia (154,4) i biologia-matematyka (154,15).

Próg 151,55 punktów pozwalał się dostać do klas: matematyczno-fizycznej oraz geografia-polski-angielski.

W tym liceum uruchomionych zostanie dziewięć klas (po 34 uczniów).

W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Myślenicach, czyli „Tytusie”, klas jest o połowę mniej, bo cztery. Progi punktowe były tu jeszcze wyższe. Najwyższe tam, gdzie miejsc w klasie jest najmniej, bo 16 (dwie klasy w tym LO są dzielone i każda ma inny profil).

Aż 169,70 punktów trzeba było mieć, żeby dostać się do najbardziej obleganej klasy, czyli z rozszerzonymi przedmiotami: angielski-biologia-chemia.

168,35 to z kolei próg punktowy w klasie z rozszerzonymi: angielskim, matematyką i informatyką, a 167,05 w klasie angielski-matematyka-geografia.

Klasa humanistyczna (język angielski, język polski, wiedza o społeczeństwie) wymagała pokonania progu 160,90 punktów, a 157,30 uprawniało do dostania się do klasy język angielski-geografia-WOS.

W tej szkole jest jeszcze jedna klasa – o profilu sportowym. Na 22 miejsca było 74 chętnych z tzw. pierwszej preferencji. Do niej uczniowie rekrutowani są inaczej, bo muszą zaliczyć próbę sprawności.

W tym samym Zespole Szkół – Małopolska Szkoła Gościnności co LO nr 2 działa też Technikum Turystyczno-Gastronomiczne.

Tu największą popularnością cieszyła się klasa Technik żywienia i usług gastronomicznych o specjalności dietetyka i fitness. Próg punktowy do niej to 151,85.

Do pozostałych klas były już niższe:
145,30 – technik organizacji turystki
140,75 – technik hotelarstwa
137,20 - technik hotelarstwa o specjalności wellness i SPA
135,55 - technik żywienia i usług gastronomicznych.

Do godz. 15 w poniedziałek (25 lipca) uczniowie mają czas, aby potwierdzić wolę nauki w danej szkole, w której zostali zakwalifikowani.

Robią to dostarczając do niej oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenia wyniku egzaminu zewnętrznego, a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu.

Kto nie znalazł się na liście zakwalifikowanych może wziąć udział w drugiej rekrutacji (tzw. uzupełniającej).

Harmonogram rekrutacji uzupełniającej (za stroną Starostwa Powiatowego w Myślenicach - www.myslenicki.pl):

  • Od 27 lipca do 28 lipca 2022 r. – złóż podpisany przez co najmniej jednego rodzica wniosek o przyjęcie do szkoły wraz z kopiami dokumentów (świadectwo oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu) bezpośrednio w szkole, do której chciałbyś kandydować.
  • 9 sierpnia 2022 r. – zostaną podane do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych przez komisje rekrutacyjne poszczególnych szkół.
  • Od 3 sierpnia do 11 sierpnia 2022 r. – jeżeli złożysz wniosek do szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe/w zawodzie, otrzymasz w szkole skierowanie do poradni medycyny pracy.
  • Do 17 sierpnia 2022 r. – potwierdzenie woli przyjęcia do klasy I szkoły ponadpodstawowej, do której zostaniesz zakwalifikowany. Konieczne będzie złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty oraz zaświadczenia lekarskiego lub orzeczenia lekarskiego, które otrzymasz w poradni medycyny pracy.
    Jeśli przedłożenie zaświadczenia lekarskiego lub orzeczenia nie będzie możliwe we wskazanym terminie, należy poinformować o tym dyrektora szkoły w terminie do 12 sierpnia 2022 r. Informacja powinna zawierać przyczynę niedotrzymania terminu. Pamiętaj, aby złożyć ją w postaci papierowej lub elektronicznej.
    Rodzic kandydata składa odpowiednio zaświadczenie lub orzeczenie, o którym mowa powyżej, dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do dnia 23 września 2022 r. Niezłożenie w terminie odpowiednio zaświadczenia lub orzeczenia, jest równoznaczne z rezygnacją z kontynuowania nauki w szkole w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego uczeń został przyjęty.
  • 18 sierpnia 2022 r. – Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Koniec ze zwolnieniami z lekcji WF

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski