FLESZ - Epidemia nie gaśnie. Covid atakuje serce
Właśnie ruszył nabór w kolejnej (a tylko w tym roku drugiej) edycji Inicjatywy Lokalnej, która działa w gminie od 2017 roku. W tym roku tym bardziej warto z niej skorzystać, bowiem lokalny samorząd zdecydował o zawieszeniu tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, nie będzie więc można starać się o środki z niego.
Tym razem pula do rozdysponowania wynosi 80 tys. zł, a na jedno zadanie można pozyskać maksymalnie 10 tys. zł.
Wsparcie może mieć formę finansową, ale nie tylko, bo również rzeczową (ufundowanie nagród, poczęstunku itp.) lub organizacyjną (koordynacja projektu, przygotowanie umowy).
Dobczyce. Zalane domy i ulice po popołudniowej nawałnicy [ZDJĘCIA]
Mogą się o nie starać także ci, którzy złożyli wnioski w lutym br. (w pierwszym naborze w tym roku), jako że pandemia stanęła na przeszkodzie realizacji pomysłów.
„W związku z tym, iż większości ze złożonych 37 wniosków minął termin ich realizacji daje ponowną możliwość wszystkim inicjatorom projektów z pierwszego naboru. Zachęcamy by zaktualizować swoje pomysły, dostosować je do panującej sytuacji i na nowo wziąć udział w konkursie, na który przeznaczone zostały środki z obu naborów w wysokości 80 000 zł” - piszą urzędnicy UMiG.
Beneficjantami mogą być nieformalne grupy mieszkańców (min. dwie osoby) lub organizacje pozarządowe. Żeby ubiegać się o pomoc wystarczy wypełnić wniosek i zebrać co najmniej 10 głosów poparcia dla swojego pomysłu, a te mogą być z przeróżne.
Pieniądze można pozyskać m.in. na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, działalność charytatywną, organizację wolontariatu, upowszechnianie tradycji w tym również języka regionalnego, kulturę, sztukę, sport i turystykę oraz ekologię.
Jako, że Inicjatywa Lokalna jest formą współpracy gminy z mieszkańcami, ci drudzy ubiegając się o pomoc deklarują również „wkład własny”, którym może być praca społeczna (np. organizacja imprezy), świadczenie pieniężne lub rzeczowe (np. użyczenie sprzętu, pomieszczenia).
Kto pozyska środki musi rozpocząć realizację swojego projektu 15 sierpnia (lub później) i zakończyć go do 24 grudnia br.
Wzory dokumentów są do pobrania na stronie gminy (www.myslenice.pl).
Wypełnione należy złożyć w Urzędzie Miasta i Gminy (Dziennik Podawczy w sali obsługi klienta) lub przesłać na adres UMiG (Rynek 8/9, 32-400 Myślenice). Dopuszcza się ponadto możliwość przesyłania skanu wniosku na adres [email protected].
Wnioski należy składać do 31 lipca br. (w przypadku przesyłek decyduje data wpływu do UMiG).
- Atlas grzybów trujących i jadalnych. Kluczowe różnice na przykładowych zdjęciach
- Demoniczne nazwy wsi w Małopolsce i ich "boskie" przeciwieństwa
- Oni nie skończyli studiów, a mają miliony. Jak to możliwe?!
- Tak wygląda budowana zakopianka [NOWE ZDJĘCIA]
- Zmiany w sklepach. Nowy obowiązek przy sprzedaży mięsa
- Te dzikie zwierzęta żyją w Krakowie [ZDJĘCIA]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?