Myślenice. Muzeum ma nowego dyrektora

Myślenice. Muzeum ma nowego dyrektora

Zdjęcie autora materiału
Katarzyna Hołuj

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Gmina potwierdziła nam informację o tym, że p.o. dyrektora Muzeum Niepodległości został Paweł Lemaniak, dotychczasowy naczelnik Wydziału Kultury i Edukacji.
Jarosław Pietrzak nie jest już dyrektorem Muzeum Niepodległości

Jarosław Pietrzak nie jest już dyrektorem Muzeum Niepodległości ©Fot. Katarzyna Hołuj

Nieoficjalnie mówiło się o tym od wczoraj. Po przesłaniu pytań do Urzędu Miasta i Gminy otrzymaliśmy takiej treście oświadczenie burmistrza Myślenic Macieja Ostrowskiego: "W nawiązaniu do przesłanych pytań informuję, iż Pan Jarosław Pietrzak złożył rezygnację ze stanowiska Dyrektora Muzeum Niepodległości w Myślenicach “z przyczyn osobistych”. Biorąc pod uwagę aktualną sytuację Muzeum, Burmistrz powołał na stanowisko p.o. dyrektora na okres jednego roku - Pana Pawła Lemaniaka do czasu wyłonienia dyrektora w trybie konkursowym. Podobnym trybem Burmistrz powołał także PO obowiązki Dyrektora Biblioteki Publicznej po odejściu poprzedniej Pani Dyrektor."


Przypomnijmy, że Jarosław Pietrzak kierował Muzeum zaledwie od marca br. Zastąpił na tym stanowisku odwołaną wieloletnią dyrektor Bożenę Kobiałkę.

Odbył się wtedy konkurs, na który wpłynęły dwie oferty, przy czym jedna kilka godzin po terminie i z brakami formalnymi. Ta złożona w terminie należała do Jarosława Pietrzaka. Oceniało ją czterech członków komisji konkursowej: Mieczysław Kęsek, dyrektor Urzędu Miasta i Gminy w Myś-lenicach, Bronisław Poradzisz, sekretarz UMiG, Bogusław Podmokły, przewodniczący Komisji Edukacji Kultury i Sportu Rady Miejskiej i Kamil Ostrowski, zastępca przewodniczącego tej samej komisji Rady Miejskiej (obaj to radni klubu Macieja Ostrowskiego). Początkowo w skład komisji miał też wejść Paweł Lemaniak, ale wycofał się tłumacząc to tym, że do konkursu zgłosił się bezpośrednio podległy mu pracownik.

WIDEO: Magnes. Kultura Gazura - odcinek 19

Autor: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto


Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
ciekawy

Zgłoś naruszenie treści / 1

Długo nie porządził . Ciekawe dlaczego? ;-)

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo