Myślenice. Nawet deszcz nie zdołał przeszkodzić w pomaganiu!...

Myślenice. Nawet deszcz nie zdołał przeszkodzić w pomaganiu! Zebrano...

Zdjęcie autora materiału

Katarzyna Hołuj

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Myślenice. Nawet deszcz nie zdołał przeszkodzić w pomaganiu! Zebrano...
1/59
przejdź do galerii

©Fot. Katarzyna Hołuj

Po raz kolejny mieszkańcy Myślenic i okolic udowodnili, że można na nich liczyć. Koncert charytatywny „Gramy dla trzech smyków” zakończył się zebraniem 41 429 zł 32 gr., 17 euro i 5 funtów.
Zobacz galerię
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo w środku tygodnia, przy nie do końca sprzyjającej pogodzie, na rynku zgromadziło się ok. 5 tys. osób - mówił Krystian Stopka ze Społecznego Komitetu „Pomoc dla dzieci chorych z regionu Myślenic”.

Staś, Kacperek i Kamil mają od kilku miesięcy do kilku lat i walczą z bardzo poważnymi chorobami. Szansą dla nich jest leczenie zagranicą, dlatego potrzebne są pieniądze i to duże. Chcąc je zebrać organizatorzy koncertu postanowili zapewnić jak najwięcej atrakcji. Na rynku pojawiła się m.in. kawiarenka, w której można za datki do puszki można było nabyć pyszne ciasta i spotkać m.in. Sylwię Bałę, finalistkę programu „Bake off - Al e ciacho”, Joanną Studnicką, uczestniczkę „Masterchefa” i Bartka Kwietnia, zwycięzcę dziecięcej edycji „Masterchefa”.

Ten ostatni przekazał nawet na licytację swoją książkę kucharską. Oprócz niej zlicytowano jeszcze m.in. skok ze spadochronem i korki Roberta Lewandowskiego. Państwo Jadwiga i Krystian, którzy zapłacili za nie 1600 zł, cieszyli się, że w ten sposób nie tylko pomogli chorym dzieciom, ale też sprawili prezent synowi.

Na scenie pojawili się m.in. Żaneta Łabudzka, Karolina Szczurowska i Krzysztof Iwaneczko, a przed sceną Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice. Koncert poprowadzili aktorka Julia Kamińska i radiowiec Karol Kania. - Oczywistym było dla mnie, że jeśli tylko będę mieć wolne w kalendarzu, a mam wakacje, to będę tu. Przyjechałam z Gdańska i jestem zachwycona energią i organizacją. To jedna z najfajniejszych akcji charytatywnych, w jakich uczestniczyłam a uczestniczyłam w wielu - mówiła Julia Kamińska dodając: - Organizatorzy wydali na wszystko jedynie 60 zł! To ewenement na skalę światową!

Koszty organizacji imprezy były znikome, dzięki temu, że znalazły się firmy, które za darmo zadbały o wszystko (m.in. o scenę) oraz artyści, którzy nie żądali honorarium a często sami pokryli koszty dojazdu. Nie zawiedli także wolontariusze. Wśród nich Edyta Błachut, mama zmarłego w ubiegłym roku Gabrysia, dla którego myślenicka orkiestra zorganizowała kiedyś koncert charytatywny. - Jestem tu, bo kiedyś sami potrzebowaliśmy pomocy i byli ludzie, którzy wyciągnęli do nas rękę. Teraz kolej na mnie. Nam się nie udało, ale chcę, żeby udało się innym rodzicom i innym dzieciom.


Autorka: Katarzyna Hołuj

ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Polecamy

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

Krakowskie restauracje wyróżnione w czerwonym Przewodniku Michelin

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

SPORTOWIEC MAŁOPOLSKI 2018 | Wybieramy najlepszych i najpopularniejszych sportowców

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?