Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Myślenice. Przy oddziale zakaźnym stanęły dodatkowe namioty

Katarzyna Hołuj
Katarzyna Hołuj
Wymazy są pobierane są w jednym z namiotów, pozostałe dwa służą jako poczekalnia
Wymazy są pobierane są w jednym z namiotów, pozostałe dwa służą jako poczekalnia Fot. Starostwo Powiatowe w Myślenicach
Dodatkowe namioty mają służyć osobom oczekującym na pobranie wymazu jako schronienie przed wiatrem lub deszczem.

FLESZ - Cała Polska w strefie żółtej

- Chcemy pomóc jak tylko możemy, personel szpitala pracuje w trudnych warunkach, my również mamy duże braki kadrowe, ale robimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji – mówi starosta Józef Tomal. - Chcemy rozładować kolejki i ułatwić maksymalnie procedurę związaną z pobieraniem wymazów. Dlatego jeden namiot służy do pobierania wymazów, a drugi i trzeci przeznaczony jest dla osób oczekujących na pobranie wymazu.

W tej kolejce ustawia się codziennie nawet 150 osób. Dlatego wszyscy w namiotach zmieści się tylko część oczekujących (z zachowaniem bezpiecznych odstępów). Pojawiły się też przenośne toalety.

Myślenice. Kolejka do wymazu pod chmurką. "Ktoś nawet zasłabł"

W namiotach dla oczekujących jest też miejsce dla osoby z personelu, która wypełnia niezbędną dokumentację w systemie. Teraz zamiast jednej (finansowanej z NFZ) są to cztery osoby, co ma przyspieszyć cały proces.

- Starostwo Powiatowe w Myślenicach oraz szpital w Myślenicach przeznaczyli kolejne środki na zatrudnienie tych dodatkowych osób. Podjęliśmy natychmiast kolejne niezbędne działania. To powinno zmniejszyć kolejki i pomóc naszym mieszkańcom, bo codziennie przybywa zakażonych. Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o cierpliwość – mówi wicestarosta Rafał Kudas. Jesteśmy po rozmowie z dyrektorem szpitala, który podejmuje próby wdrożenia uproszczonego systemu kolejkowego, co skróci czas oczekiwania na wymaz.

Jak piszą władze powiatu, w ich ocenie działania NFZ są niewystarczające. - Dlatego zwróciliśmy się do NFZ, bo to jego zadanie, o uruchomienie kolejnego mobilnego punktu lub punktów pobrań na terenie powiatu myślenickiego, deklarując współpracę w tym zakresie, co znacznie poprawiłoby napiętą sytuację i dostępność do tego bardzo ważnego obecnie świadczenia. Ponieważ dla tego rodzaju punktów pobrań nie ma rejonizacji, skorzystać mogliby także mieszkańcy sąsiadujących gmin, a to, z uwagi na ograniczenie przemieszczania się ludzi, bardzo korzystnie wpłynęłoby na stan zdrowia naszym powiecie – czytamy w komunikacie.

Podjęte już działania powiatu i gminy Dobczyce mają na celu uruchomienie takiego punktu w gminie Dobczyce.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski