Na brydżowych stołach

STM
W dwudziestym ósmym już, odbywającym się w Domu Bochniaka, turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej ponownie startowało 8 par. Zawody zakończyły się sukcesem duetu Tomasz Papiewski - Honoriusz Piech - 61.61 proc., a kolejne miejsca zajęły pary: Wioletta Matusik - Jerzy Bursztyn - 59.82 proc. oraz Jan Paluch - Andrzej Zawada - 54.46 proc.

O puchar prezesa

Kolejny turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w Domu Bochniaka w poniedziałek 2 października. Początek o godz. 17.30.

Turnieje u "Seniora"

W piątek, w tarnowskim klubie "Seniora" rozegrany został kolejny, czwarty już po wakacjach, turniej. Zwyciężyła w nim para Tomasz Bzowski - Adolf Jasielski - 60.71 proc., a kolejne miejsca zajęli: 2. Zygmunt Czernecki - Jerzy Polkowski - 56.54 proc, 3. Anna Kukla - Leszek Gabriel - 55.95 proc., 4. Wojciech Baran - Andrzej Mucha - 53.57 proc.
Piąty turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w piątek 29 września. Początek o godz. 17.30.

Turnieje poniedziałkowe

W poniedziałek 18 września w tarnowskim Amfiteatrze Letnim rozegrany został drugi, zarazem ostatni, dodatkowy turniej letni. Startowało w nim 12 par, rywalizujących na zapis średni. Miejsca w czołowej szóstce zajęły duety: 1. Leszek Gabriel - Jerzy Wielgus - 40 pkt., 2. Andrzej Gałęza - Krzysztof Kapusta - 25 pkt., 3. Mariusz Kita - Bogusław Lesiecki - 10 pkt., 4. Urszula Motyka - Stanisław Motyka - 10 pkt., 5. Bronisław Micek - Wacław Sypień - 8 pkt., 6. Wojciech Baran - Maciej Rodzaj - minus 1 pkt. W "długiej fali" (sklasyfikowano w niej 33 zawodników) zwyciężył Andrzej Gałęza - 28 pkt., wyprzedzając Bronisława Micka i Wacława Sypienia - po 25 pkt., Bogusława Lesieckiego - 22 pkt. oraz Kazimierza Szkołuta - 19 pkt.

Dwa razy w "Bristolu"

W niedzielę, 1 października dwa ciekawe turnieje rozegrane zostaną w tarnowskiej restauracji "Bristol". O godz. 10 rozpocznie się IV Turniej Solidarności na zapis średni; pięć godzin później zainaugurowane zostaną natomiast zmagania w I Mistrzostwach Tarnowa na zapis maksymalny. (STM)