Na brydżowych stołach

STM
W poniedziałek, w tarnowskim Domu Studenta rozegrany został ostatni w tym roku turniej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski par. Wystartowało w nim 16 duetów, w gronie których najlepsza okazała się para Kazimierz Banek - Maciej Rodzaj, uzyskując wynik 61.69 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Waldemar Guła - Krzysztof Ziewacz - 58.23 proc., 3. Krzysztof Kapusta - Władysław Słowik - 57.58 proc., 4. Piotr Markiewicz - Dariusz Sosin - 54.55 proc., 5. Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski - 54.11 proc., 6. Mariusz Kita - Bogusław Lesiecki - 53.25 proc. O puchar rektora

KMP par

O puchar rektora

W ubiegły czwartek, w Domu Studenta w Tarnowie odbył się dziesiąty długofalowy turniej o Puchar Rektora PWSZ. Rywalizowało w nim 16 par, a zawody zakończyły się sukcesem duetu Urszula Motyka - Stanisław Motyka, który uzyskał rezultat 59.05 proc. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zajęli: 2. Wacław Sypień - Kazimierz Szkołut - 57.62 proc., 3. Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski - 55.95 proc., 4. Tadeusz Murczek - Władysław Słowik - 55.48 proc., 5. Adam Stono - Zbigniew Świderek - 52.86 proc., 6. Paweł Korombel - Witold Stachnik - 51.43 proc.

O puchar prezesa

W Domu Bochniaka rozegrany został w poniedziałek przedostatni już w tym roku turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Rywalizowało w nim 9 duetów, a lokaty w pierwszej trójce zapewniły sobie pary: 1. Tadeusz Brzeski - Leszek Matusik - 61.90 proc., 2. Stanisław Majta - Wacław Wyżga - 55.95 proc., 3. Wioletta Matusik - Andrzej Rybak - 55.95 proc. W klasyfikacji generalnej przed ostatnim turniejem prowadzi Wacław Wyżga - 248 pkt., wyprzedzając Tadeusza Brzeskiego i Jerzego Bursztyna - po 232 pkt. Następny turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w poniedziałek 18 grudnia. Początek o godz. 17.30.

Turnieje u "Seniora"

Dwanaście par stanęło na starcie piątego w tej serii długofalowego turnieju rozegranego w ubiegły piątek w tarnowskim klubie "Senior". Zmagania te zakończyły się sukcesem duetu Michał Kozik - Jerzy Wielgus - 63.33 proc.. Drugie miejsce zajęli Zygmunt Czernecki - Adam Kryplewski - 57.40 proc., trzecia lokata przypadła w udziale parze Jarosław Jurkiewicz - Stanisław Prokuszki - 54.81 proc., a na czwartym miejscu sklasyfikowany został rodzinny duet Witold Stachnik - Wojciech Stachnik (12 lat!) - 53.33 proc. Szósty turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w dniu dzisiejszym. Początek o godz. 17.30. (STM)