Na brydżowych stołach

Puchar Zarządu ZA

MP energetyków

W dniach 15-17 września w Połańcu odbyły się, organizowane przez Federację Sportową "Energetyk" oraz miejscową Elektrownię im. T. Kościuszki, Mistrzostwa Polski energetyków. W rozgrywanym na zapis średni turnieju otwarcia drugie miejsce zajęła para Zakładu Energetycznego Tarnów SA: Tadeusz Murczek - Jerzy Pawlik - 61.38 pkt. (triumfował duet ZE Gdańsk SA: Z. Betański - D. Bogucki - 77 pkt.). Jeszcze lepiej spisali się tarnowianie w odbywającym się na zapis maksymalnym turnieju głównym, w którym okazali się najlepsi w gronie 42 par, zdobywając z dorobkiem 65.29 proc. tytuł mistrzowski (druga tarnowska para: Andrzej Broda - Władysław Słowik uzyskała wynik 52.68 proc. i sklasyfikowana została na 11 pozycji). W turnieju teamów (20 drużyn) tarnowianie uplasowali się zaś na drugim miejscu, ustępując pola jedynie ekipie Elektrociepłowni Siekierki. Całość turnieju prowadzili tarnowscy sędziowie: Mariusz Kita i Bogusław Lesiecki.

W ubiegły czwartek, w pomieszczeniach Tarnowskiego Centrum Kultury rozegrany został drugi długofalowy turniej o puchar Zarządu Zakładów Azotowych SA w Tarnowie - Mościcach. Na starcie zawodów organizowanych przez TCK oraz Tarnowski Związek Brydża Sportowego stanęły - podobnie jak w pierwszej imprezie z tego cyklu - 22 pary. Turniej zakończył się zwycięstwem reprezentującego barwy TCK duetu Andrzej Gałęza - Zdzisław Knot - 59.5 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Renata Wajdowicz - Adam Stono (TCK) - 59.3 proc., 3. Mariusz Kita - Bogusław Lesiecki (Tarnovia) - 55.9 proc., 4. Jan Prewendowski - Mieczysław Sobol (TKKF Senior) - 55.3 proc., 5. Władysław Furgał - Władysław Ziobro (Energetyk) - 54.2 proc., 6. Paweł Markiewicz (Joker 13) - Krzysztof Woźniak (Wieloszans) - 53.6 proc.
 Kolejny, trzeci z tego cyklu turnieju rozegrany zostanie w Tarnowskim Centrum Kultury (ul. Rynek 5) dzisiaj, tj. w czwartek 28 września, a rywalizacja w nim toczyć będzie się na zapis średni. Początek zawodów o godz. 17.30.

Turniej Energetyka

W poniedziałek w Domu Kultury "Gwiazda" odbył się pierwszy długofalowy turniej par, zorganizowany przez sekcję brydżową Energetyka Tarnów. Udział w nim wzięło 11 par, a czołowe lokaty zajęli: 1. Tadeusz Murczek - Jerzy Pawlik - 57.5 proc., 2-3. Andrzej Broda - Władysław Słowik (wszyscy Energetyk) i Jerzy Uchwat (PZU na Życie SA Tamel) - Roman Żurowski (niestowarzyszony) - po 56.4 proc., 4. Renata Wajdowicz - Adam Stono (TCK) - 51.8 proc.
 Drugi turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w "Gwieździe" w poniedziałek 2 października. Początek turnieju o godz. 17.30.

Liga okręgowa

Po wakacyjnej przerwie wznowione zostały rozgrywki ligi okręgowej. W pierwszych spotkaniach drugiej rundy padły następujące rozstrzygnięcia: Joker 13 Tarnów - CKiS Żabno 7-23, Macierz Lipnica Murowana - Metal Tarnów 0-25, PZU na Życie SA Tamel Tarnów - TKKF Senior Tarnów 15-15, MDK Bochnia - Wieloszans Tarnów 20-10, CKiS - Metal 6-24, Control Process Team Tarnów - Joker 13 21-9, Senior - Macierz 20-10, Wieloszans - PZU na Życie SA Tamel 16-14, Wieloszans - Joker 13 20-10.