Na brydżowych stołach

STM
Weekend bocheński

Trzy turnieje rozegrano podczas minionego weekendu w Miejskim Domu Kultury w Bochni. W sobotnim "Barometrze" o Puchar Burmistrza Bochni wystartowało 28 par. Pierwsze miejsce zajęli tu Aleksandra Krakowska i Waldemar Krakowski (Bochnia) - 59.49 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Stanisław Prokuszki - Maciej Rodzaj (Tarnów) - 57.44 proc., 3. Józef Nastałek - Andrzej Zawada (Lipnica Murowana) - 57.31 proc., 4. Jarosław Jurkiewicz - Witold Stachnik (Tarnów) - 5.38 proc., 5. Zdzisław Reczek - Zbigniew Sagan (Kraków) - 55.38 proc., 6. Andrzej Broda - Tadeusz Murczek (Tarnów) - 55.28 proc. Tego samego dnia rozegrany został turniej teamów, który zgromadził na starcie 8 zespołów. Zakończył się on zwycięstwem Tarnowa (Jarosław Jurkiewicz, Stanisław Prokuszki, Maciej Rodzaj, Witold Stachnik), drugie miejsce zajął Walet Wieliczka (Jacek Brózda, Wojciech Kozubski, Adam Nowakowski, Stanisław Szewczyk), a na trzeciej pozycji uplasował się Gwarek Bochnia (Wioletta Matusik, Waldemar Krakowski, Leszek Matusik, Andrzej Rybak). Niedziela przeznaczona była na turniej o Puchar Prezydenta Bochni, zaliczany do Grand Prix Polski Południowo-Wschodniej. Udział w nim wzięły 42 duety, w gronie których najlepsza okazała się para Tomasz Kadłubicki (Śląsk) - Krzysztof Szymala (Wadowice) - 62.85 proc. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zajęli: 2. Renata Wajdowicz - Andrzej Hycnar (Tarnów) - 60.85 proc., 3. Wacław Gąssowski - Aleksander Jezioro (Gliwice) - 58.87 proc., 4. Joe Quinn - Shawn Quinn - 58.20 proc., 5. Jan Skuciński - Maciej Tyszownicki (wszyscy Kraków) - 57.73 proc., 6. Marek Adamczyk - Andrzej Borek (Rabka) - 57.34 proc.
"Lato 2009"
W poniedziałek w tarnowskim Amfiteatrze Letnim rozegrany został pierwszy turniej z cyklu "Lato 2009". Zgromadził on na starcie 18 par, a zakończył się zwycięstwem duetu młodych brydżystów Maciej Kita - Wojciech Stachnik, który uzyskał 66 pkt. (turniej rozgrywany był na zapis średni). Kolejność na dalszych miejscach: 2. Maciej Rodzaj - Dariusz Sosin - 44 pkt., 3. Paweł Piszczek - Krzysztof Rodak - 24 pkt., 4. Olga Długosz - Krzysztof Ziewacz - 20 pkt., 5. Piotr Markiewicz - Stanisław Prokuszki - 13 pkt., 6. Wojciech Jadczyk - Bronisław Micek - 10 pkt.
Kolejny turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w poniedziałek 13 lipca. Początek o godz. 17.30.
"U Jasia"
W piątek, w tarnowskim Klubie "Senior" odbył się ósmy turniej "U Jasia". Wystartowało w nim 7 duetów, w gronie których najlepsza okazała się para Jan Prewendowski - Józef Ścieński, uzyskując wynik 59.3 proc. Drugie miejsce zajęli Kazimiera Przybyło i Kazimierz Szkołut - 54.16 proc., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została para Michał Kozik - Jerzy Polkowski - 51.04 proc.
Kolejny turniej z tego cyklu rozegrany zostanie w piątek 10 lipca. Początek o godz. 17.30.
KMP par
W najbliższy poniedziałek, 13 lipca w Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbędzie się siódmy w tym roku turniej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski par. Początek zawodów o godz. 17.30. (STM)