Na brydżowych stołach

STM
KMP par

W poniedziałek, w tarnowskim Domu Studenta odbył się trzeci tegoroczny turniej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski par. Udział w nim wzięło 20 duetów, a po jego zakończeniu najwięcej powodów do radości miała juniorska para Olga Długosz - Grzegorz Wadas, która zwyciężyła z wynikiem 62.22 proc. Kolejność na dalszych miejscach: 2. Wojciech Jadczyk - Bronisław Micek - 60.18 proc., 3. Andrzej Pietrucha - Kazimierz Szkołut - 57.37 proc., 4. Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski - 56.77 proc., 5. Renata Wajdowicz - Krzysztof Ziewacz - 54.38 proc., 6. Waldemar Guła - Adam Krysa - 53.70 proc.

Grand Prix Tarnowa

W miniony czwartek, w Domu Studenta w Tarnowie rozegrany został trzeci turniej o Grand Prix Tarnowa. Na jego starcie stanęło 14 par, a najlepszy w tym gronie okazał się duet Jarosław Jurkiewicz - Ryszard Skotarski, uzyskując wynik 60.28 proc. Dalsze lokaty w czołowej szóstce zapewnili sobie: 2. Maciej Kita - Grzegorz Wadas - 56.11 proc., 3. Waldemar Guła - Dariusz Sosin - 52.22 proc., 4. Kazimierz Banek - Maciej Rodzaj - 51.67 proc., 5. Mariusz Kita - Witold Stachnik - 51.39 proc., 6. Paweł Korombel - Piotr Markiewicz - 50.67 proc.

O puchar prezesa

Ponownie dziesięć par wystartowało w odbywającym się w poniedziałek w Domu Bochniaka w Bochni dziesiątym turnieju o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Zwycięzcą zawodów okazała się para Honoriusz Piech - Jacek Piech - 56.74 proc. Drugie miejsce zajął duet Tadeusz Brzeski - Leszek Matusik - 55.56 proc., a na trzeciej pozycji sklasyfikowana została para Ireneusz Kuźma - Józef Nastałek - 54.32 proc.

Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się w poniedziałek 15 marca. Początek o godz. 17.30.

"U Jasia"

Dwa turnieje kończące kolejny cykl rozgrywek "U Jasia", rozegrano w tarnowskim klubie "Senior". W obu nich udział wzięło po 6 par. W dziewiątych zawodach zwyciężyła para Tomasz Bzowski - Michał Kozik - 57.50 proc., wyprzedzając duety: Anna Gabriel - Leszek Gabriel - 55.00 proc. oraz Bronisław Micek - Zbigniew Szkołut - 53.75 proc. W dziesiątym turnieju trzy pierwsze miejsca zajęli natomiast: 1. Bronisław Micek - Zbigniew Szkołut - 60.00 proc., 2. Adam Dmochowski - Kazimierz Szkołut - 54.17 proc., 3. Tomasz Bzowski - Michał Kozik - 50.00 proc.

W klasyfikacji długofalowej (sklasyfikowano w niej 30 graczy) triumfował Michał Kozik - 68 pkt. (w 10 turniejach), wyprzedzając Leszka Gabriela - 46 pkt. (10), Kazimierę Przybyło - 45 pkt. (10), Jerzego Polkowskiego - 43 pkt. (6), Zbigniewa Szkołuta i Annę Gabriel - po 41 pkt. (9), Stanisława Prokuszkiego - 39 pkt. (5), Kazimierza Szkołuta - 37 pkt. (6), Józefa Ścieńskiego - 36 pkt. (10) oraz Piotra Markiewicza - 34 pkt. (5).

Pierwszy turniej z nowego cyklu odbędzie się w piątek 12 marca. Początek o godz. 17.30.

Zapowiedzi

Dzisiaj w Domu Studenta w Tarnowie odbędzie się piąty turniej o Puchar Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, będący równocześnie trzecim ćwierćfinałem Mistrzostw Małopolski. W poniedziałek, w tarnowskim Domu Studenta rozegrany zostanie natomiast piąty turniej o Puchar Dyrektora Domu Studenta. Początek obu turniejów o godz. 17.30.