Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telefonu? Kilka...

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telefonu? Kilka cennych wskazówek

Materiał informacyjny

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telefonu? Kilka cennych wskazówek
Kupno wysokiej jakości smartfona to decyzja, przed podjęciem której warto wziąć pod uwagę wszystkie „za” i „przeciw”, poświęcając więcej czasu na research. Nikt przecież nie chce przepłacić za sprzęt, którego jakość może zostawiać wiele do życzenia. W tym artykule przypominamy, co należy wziąć pod uwagę podczas zakupu nowego telefonu, a także jakie parametry charakteryzują wysokiej jakości sprzęt.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie nowego telefonu? Kilka cennych wskazówek

1. Odpowiednia bateria


Poza szeregiem zalet płynących z korzystania smartfona, urządzenia tego typu mają jedno dość poważne uniedogodnienie – dość szybko się rozładowują. Można je oczywiście zminimalizować, m.in. poprzez wybór baterii o dużej pojemności. Im więcej mAh ona posiada, tym dłużej telefon będzie mógł wytrzymać bez ładowania. Jedne z lepszych telefonów na rynku są wyposażone w baterię o pojemności 4000 mAh, (w sprzedaży są dostępne modele z jeszcze większą pojemnością), które mogą wytrzymać 3-4 dni bez ładowania, co jest oczywiście uzależnione od czynności jakie się wykonuje na telefonie.

2. Rozdzielczość ekranu


Jeżeli podczas korzystania ze smartfona zwracasz dużą uwagę na jakość wyświetlanego obrazu, to zdecydowanie postaw na ekrany Full HD (np. 1080x1920 px). Takie parametry są gwarancją wyraźnej i ostrej grafiki. Dla technogeeków, którzy poszukują czegoś naprawdę wyjątkowego, Samsung przygotował kolejną wersję swojego flagowca – Galaxy S10, który posiada rozdzielczość ekranu 3040x1440 i przekątną 6.1". Technologia sAMOLED odpowiada za bogactwo barw i precyzję prezentowanego obrazu, a rozwiązanie Infinity-O zastępuje notcha.

3. Rodzaj procesora


To m.in. właśnie od niego zależy prędkość działania i wydajność urządzenia. Wbrew powszechnym poglądom, najważniejszym parametrem procesora jest nie liczba rdzeni, ale ich rodzaj. Lepiej więc wybrać smartfon z procesorem czterordzeniowym Cortex A-75 niż ośmiordzeniowy z technologią Cortex A-53. Zaś całkiem dobre procesory, które sprawdzą się także na potrzeby gier, to np. Apple A9, Snapdragon 660, 653, 652, Kirin 955.

4. Pojemność pamięci


Chodzi przede wszystkim o pamięć operacyjną RAM, bo to właśnie ona odpowiada za bezpośredni odczyt danych, a w rezultacie za szybkie działanie urządzenia. Im więcej gigabajtów pojemności posiada, tym lepszej pracy sprzętu należy się spodziewać. Obecne smartfony są wyposażone w pamięć RAM od 2 do 8 GB, a za całkiem dobre modele uznaje się te, które mają już 4 GB.

5. Aparat


Wysokiej jakości aparat w telefonie już dawno zastąpił cyfrowe aparaty fotograficzne – nic więc dziwnego, bo możliwość upamiętnienia ważnych chwil można mieć na wyciągnięcie ręki (dosłownie). Przed zakupem smartfona zwróć koniecznie uwagę na poniższe parametry aparatu:
  • jasność obiektywu,
  • optyczną stabilizację obrazu,
  • odpowiedni pomiar ostrości,
  • teleobiektyw i obiektyw szerokokątny.


Niektórzy dużą wagę przywiązują także do liczby pikseli w aparacie. Otóż jest to ważne, jednak inne czynniki również odpowiadają za wysoką jakość zdjęć.

Jeżeli myślisz o zakupie nowego smartfona, zajrzyj na: http://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml i zapoznaj się z bogatą ofertą różnorodnych telefonów. Można je nabyć w atrakcyjnej ofercie abonamentowej.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo