11 kwietnia br. rusza bowiem VI eliminacja rajdowych MŚ 2000 - 20. Rajd Argentyny, zaś w tym samym nieomal czasie, bo 12 kwietnia br., rozpoczyna się III eliminacja RSMP 2000 - 23. Rajd Krakowski.
Drugi dzień rajdu (sobota, 13 maja br.) rozpocznie się o godzinie 7.00 i obejmie sześć kolejnych odcinków specjalnych (71,70 km). Będą to nastepujące próby: OS 14.17 Sułkowice - Budzów (18,58 km, czasy przejazdów: 8.08 i 10.52), OS 15.18 Zembrzyce - Stryszów (7,74 km, czasy przejazdów: 8.46 i 11.30), oraz OS 16,19 Dąbrówka - Mucharz (9,53 km, czasy przejazdów: 9.09 i 11.53). Na mecie rajdu ("Chemobudowa") pierwsza załoga pojawi się o godzinie 14.23.
Lista zgłoszeń tegorocznego, powracającego po trzech latach przerwy do kalendarza 23. Rajdu Krakowskiego obejmuje całą czołówkę polską (oprócz Hołowczyca, patrz poniżej). Impreza zaliczana jest w poczet el. ME (współczynnik trudności 2). Przypominamy, że ostatnim zwycięzcą Rajdu Krakowskiego jest załoga Przybylski/Gęborys (ford escort WRC).
11 maja br. rusza 20. Rajd Argentyny. W pierwszym dniu zawodów o godzinie 17.30 dwukrotnie rozegrany zostanie liczący 3440 metrów prolog, w drugim (12.05) próby: OS 3 Capilla del Monte - San Marcos Sierra (23,02 km, czas przejazdu: 9.03), OS 4 San Marcos Sierra - Carbonier (9,61 km, czas przejazdu: 9.34), OS 5 Tanti - Cosquin (16.00 km, czas przejazdu: 11.31, OS 6 Villa Giardine - La Folda (22,53 km, czas przejazdu: 12.24), OS 7 La Cumbre - Agua de Ore (23,46 km, czas przejazdu: 14.07), OS 8 Super Special Stage Colonia Coroya (3,40 km, czas przejazdu: 15.10) oraz OS 9 Ascohinga - La Cumbre (28,23 km, czas przejazdu: 15.58), w trzecim (13.05): OS 10.13 Santa Rose de Calamunchita - San Agustin (26,10 km, czasy przejazdów: 9.16, 12.45), OS 11 San Agustin - Villa general Belgrano (12,46 km, czas przejazdu: 10.01), OS 12.15 Ambrey - Santa Rose de Calamunchita (21,48 km, czasy przejazdów: 11.26 i 14.49, OS 14 Las Bojades - Villa del Dique (18,67 km, czas przejazdu: 13.28) oraz OS 16 Campang General San Martin (4,90 km, czas przejazdu 16.00), zaś w czwartym: OS 17 Chamico - Ambul (24,60 km, czas przejazdu: 9.09), OS 18,21 El Mirador - San Lorenze (21,60 km, czasy przejazdów: 9.51 i 13.46), OS 19 Curo Brochero - Nomo (19,31 km, czas przejazdu: 10.50), OS 20 La Pesta - Mina Clavero (24,04 km, czas przejazdu: 11.58) oraz OS 22 El Condor - Copina (16,77 km, czas przejazdu: 15.04).
Na liście zgłoszeń 20. Rajdu Argentyny, oprócz całej czołówki światowej, widnieje także nazwisko Krzysztofa Hołowczyca.
MH
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?