Na finiszu

Redakcja
Udostępnij:
Do 15 sierpnia mają jeszcze trwać utrudnienia na ul. Kocmyrzowskiej, gdzie budowany jest pas włączenia - do salonu samochodowego. Z kolei w najbliższą środę winny się skończyć, jeśli terminy zostaną dotrzymane, prace przy budowie gazociągu na ul. Kijowskiej i Chocimskiej, co powoduje ograniczenia i przerwy w ruchu. 31 sierpnia to termin zakończenia I etapu budowy kanalizacji na ul. Wrony oraz na ul. Szparagowej (w tym ostatnim przypadku trzeba korzystać z odjazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną) - poinformowano nas w Wydziale Koordynacji i Inwentaryzacji Zarządu Dróg i Komunikacji w Krakowie.

Utrudnienia w ruchu

   Ul. Stawowa: budowa kanalizacji sanitarnej (wraz z przyłączami); ulica została wyłączona z ruchu, wyjątek dla dojeżdżających do posesji. Prace potrwają do 7 października.
   Ul. Wrocławska, Czyżewskiego: czynny jest nowy tunel, przebity w nasypie kolejowym, łączący 5 ulic: Wrocławską i Czyżewskiego (po jednej stronie) z ul. Wybickiego, Radzikowskiego i Stachiewicza z drugiej. Przywrócony został w pełni ruch na czterech z tych ulic, z wyjątkiem odcinka Wrocławskiej, gdyż z tunelu na Wrocławską i z Wrocławskiej do tunelu mogą na razie wjeżdżać wyłącznie autobusy komunikacji miejskiej; po stronie jednostki wojskowej samochody mogą natomiast korzystać tylko z ul. Czyżewskiego. Taki układ ma obowiązywać do końca sierpnia, gdy już wszystkie kierunki zostaną otwarte. Zamknięty został dla samochodów stary tunel, który jest przeznaczony wyłącznie dla pieszych i rowerzystów.
   Ul. Wańkowicza: budowa kanalizacji opadowej i remont nawierzchni; utrudnienia do 31 października.
   Most Powstańców Śląskich: remont torowiska i nawierzchni. Utrzymany ruch samochodowy, ale tylko z ul. Starowiślnej w kierunku Podgórza, jednym pasem o szerokości 3 metrów (przez most nie jeżdżą tramwaje). Objazdy: ul. Zabłocie i mostem Kotlarskim oraz ul. Nadwiślańską, Brodzińskiego, Przy Moście, mostem Piłsudskiego i Podgórską. Dla ułatwienia wyjazdów z ul. Przy Moście do Legionów, na tym skrzyżowaniu będzie sygnalizacja świetlna. Prace maja tam trwać do 31 sierpnia.
   Ul. Klimeckiego - Dekerta: modernizacja układu drogowego, przebudowa ul. Klimeckiego. Prace do 30 listopada.
   Ul. Wrobela: budowa kanalizacji sanitarnej - od Christo Botewa do Rącznej; utrudnienia w ruchu do 30 sierpnia.
   Ul. Zwierzyniecka - ul. Straszewskiego: w rejonie skrzyżowania utrudnienia w ruchu z powodu budowy hotelu - do 30 czerwca 2003 roku.
   Ul. Półłanki: zamknięta ulica w rejonie skrzyżowania z ul. Rączną, z uwagi na wykonywanie dojazdów do mostu Wandy (i prace związane z odwodnieniem). Ruch pieszy i kołowy odbywa się równoległą tzw. drogą technologiczną. Prace potrwają do 30 sierpnia.
   Ul. Podbipięty - Klasztorna: budowa dojazdów do mostu Wandy - do 31 sierpnia; jeden pas ruchu (ruch dwukierunkowy) na ul. Podbipięty, w rejonie skrzyżowania.
   Ul. Sucharskiego: zamknięta (od potoku Serafa do ul. Jędrzejczyka) - z powodu budowy kanalizacji sanitarnej; prace zaplanowane są do 15 listopada. Na ulicę wjazd tylko dla autobusów MPK oraz pojazdów mieszkańców. Objazdy: ul. ks. Popiełuszki, Weigla i Jędrzejczyka.
   Ul. Dobrego Pasterza - modernizacja układu drogowego do 15 października. Ruch jednokierunkowy od al. 29 Listopada do ul. Strzelców (objazdy w przeciwnym kierunku - ul. Lublańską lub Strzelców i Powstańców).
   Ul. Stella-Sawickiego: wykonywanie kanalizacji opadowej; utrudnienia do 30 sierpnia.
   Ul. Myślenicka: budowa kanalizacji opadowej; zamknięty odcinek od ul. Leczniczej do rowu Wróblowickiego. Objazdy: ul. Sawiczewskich, Landaua, Niewodniczańskiego; na skrzyżowaniu ul. Niewodniczańskiego, Krzyżańskiego i Myślenickiej zmiana pierwszeństwa. Prace do 22 sierpnia.
   Ul. Mazowiecka, Świętokrzyska, Sienkiewicza: remont skrzyżowania. Jeden kierunek ruchu na ul. Mazowieckiej, Świętokrzyskiej - od al. Słowackiego do Wrocławskiej. Objazdy: do al. Słowackiego - Wrocławską i Śląską; do al. Kijowskiej - Wrocławską oraz Wrocławską, Śląską, al. Słowackiego, Łobzowską, Kazimierza Wielkiego; do ul. Mazowieckiej - Kazimierza Wielkiego, al. Słowackiego. Prace do 31 października.
   Ul. Rybitwy: wykonywanie kanalizacji sanitarnej (i przyłączy) - do 31 października ograniczenia w ruchu.
   Ul. Wrony: budowa kanalizacji sanitarnej - ulica częściowo zamknięta dla samochodów (I etap od Warchałowskiego do pętli autobusowej). Roboty zaplanowano do 31 sierpnia.
   Ul. Szparagowa - zamknięta do 31 sierpnia z powodu budowy kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami; trzeba korzystać z objazdów: ul. Christo Botewa, Półłanki i Rączną.
   Ul. Nowohucka: remont mostu nad Wisłą; utrudnienia w ruchu do 30 września.
   Ul. Wielicka: przebudowa w rejonie skrzyżowania z ul. Kosocicką do 31 sierpnia. Wyłączona północna część jezdni, ruch jezdnią południową - w dwóch kierunkach. Zlikwidowana przęłączka między jezdniami ul. Wielickiej dla relacji z Wieliczki i ul. Mała Góra do ul. Kosocickiej (zamiast tego nawrotka na wysokości Domu Pogodnej Jesieni).
   Ul. Wielicka, Kosocicka i Mała Góra: w kierunku Rzeszowa i centrum trzeba jechać po nowych drogach technologicznych. Z ulicy Kosocickiej na Wielicką możliwy jest skręt tylko w prawo (na Rzeszów), podobnie jak z ul. Mała Góra (do centrum). Do ul. Mała Góra objazdy prowadzą - od ul. Wielickiej - ul. Teligi i Ćwiklińskiej. Prace, związane z budową estakady, planowane są tam do końca roku. (J.ŚW)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Polski
Dodaj ogłoszenie