Na Juście w Tęgoborzy od południa obowiązuje ruch wahadłowy

Na Juście w Tęgoborzy od południa obowiązuje ruch wahadłowy

Zdjęcie autora materiału
Monika Kowalczyk

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Na Juście w Tęgoborzy od południa obowiązuje ruch wahadłowy
1/37
przejdź do galerii

©Damian Radziak

Dzisiaj w południe wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na DK75 w Tęgoborzy, na odcinku przebudowywanej drogi. Ograniczenie w ruchu jest konieczne ze względu na roboty drogowe.
Prowadzona przebudowa ma przywrócić drogę do stanu przed uszkodzeniami, które spowodowało osuwisko oraz wzmocnienie jej i zabezpieczenie od strony stoku przed napierającymi masami ziemnymi.

Celem jest utrzymanie przejezdności drogi, ponieważ ruchy osuwiskowe mogą doprowadzić do całkowitego jej zniszczenia i przerwania ciągłości. W praktyce oznacza to, że trzeba rozebrać istniejącą drogę, odbudować ją i wzmocnić, zabezpieczając jednocześnie betonowymi palisadami od strony stoku.

Powstanie odwodnienie drogi poprzez budowę systemów drenaży, studni i rowów odprowadzających wodę. W ramach odwodnienia drogi wykonane będą oprócz drenaży zbierających wody powierzchniowe także drenaże wiercone w skarpach i zboczu góry. Studnie odwodnieniowe będą miały głębokość 10 metrów i 14 metrów.

Koszt rozbudowy 1,7 km drogi krajowej nr 75 wraz z odwodnieniem osuwiska w obrębie drogi wyniesie 46,4 mln zł. Rozbudowa ma być wykonana w ciągu 10 miesięcy. Zakończenie prac zaplanowane jest na maj 2019 r.


Autor: Damian Radziak


ZOBACZ KONIECZNIE:

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo