Na sprzedaż willa Jana Sas-Zubrzyckiego w Zabierzowie!

Na sprzedaż willa Jana Sas-Zubrzyckiego w Zabierzowie!

Artykuł sponsorowany

Aktualizacja:

Gazeta Krakowska

Na sprzedaż willa Jana Sas-Zubrzyckiego w Zabierzowie!
1/6
przejdź do galerii
Zainteresowani zakupem mogą, korzystając z dni otwartych, zobaczyć jak wygląda ta wyjątkowa rezydencja również od środka
Jedna z najciekawszych nieruchomości w Małopolsce – tzw. Willa Sas-Zubrzyckiego – w Zabierzowie – znalazła się w ofercie sprzedaży. Obiekt ten jest znany większości osób, które podróżują na trasie Kraków – Krzeszowice. Murowano-drewniana piękna willa, do budowy której wykorzystano również wapień jurajski, zaprojektowana na własną siedzibę przez znanego architekta początków XX wielu Jana Sas Zubrzyckiego, ma niepowtarzalny charakter i styl, łączy bowiem charakterystyczny dla epoki historyzm z wątkami budownictwa drewnianego, regionalnego.

Świetną okazję do zapoznania się z tym obiektem stanowią dni otwarte, który organizujemy 9 i 12 sierpnia w godzinach od 16.00 do 19.00 – mówi dr. inż arch. Marta Joniak, prezes firmy AGEMARK, która będzie gospodarzem tego wydarzenia. – Willa znajduje się na działce o powierzchni 40 arów, która jest urokliwa i w całości zadrzewiona, w części frontowej modrzewiami i brzozami, w dalszym zaś planie drzewami owocowymi. Sam budynek, którego charakterystycznymi elementami są dwie wieżyczki i piękna ceglano-drewniana elewacja, należy do najciekawszych w regionie. Ma na dwóch kondygnacjach 240 mkw. powierzchni. Znajduje się w niej m.in. osiem dużych pokoi, dwie łazienki i cztery przedpokoje oraz klatki schodowe. Na parterze urządzona jest galeria obrazów. Willa Sas Zubrzyckiego świetnie nadaje się na prywatną rezydencję, siedzibę firmy, może też być miejscem organizowania eventów lub wystaw.

Budynek położony jest na terenie jurajskich parków krajobrazów i ma znakomitą lokalizację. W pobliżu znajdują się atrakcyjne terany rekreacyjne – najpiękniejszy jurajskie doliny. Jest też znakomicie skomunikowana. W krótkim czasie można dotrzeć z niej do portu lotniczego Kraków Balice i autostrady prowadzącej w kierunku Warszawy oraz Wrocławia.

KONTAKT: 606 231 261
Jerzy Matuszewski

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo