Na Start nie było siły

(ART)
Kamila Urbanik (Start)
Kamila Urbanik (Start) Fot. Artur Bogacki
Kajakarstwo górskie. Najlepszą ekipą rozgrywanych w Leśnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych i mistrzostw Polski juniorów okazał się Start Nowy Sącz. Wygrał punktacje obu imprez.

W OOM dominacja Startu widoczna była zwłaszcza w K-1 dziewcząt, gdzie sądeczanki zajęły pięć pierwszych miejsc. O zwycięstwo walczyły dwie reprezentantki kraju: ostatecznie triumfowała Klaudia Zwolińska, wyprzedzając o prawie 5 s Sarę Ćwik. Podium uzupełniła Edyta Rosiek, a za nią kolejno znalazły się Kinga Czernek i Natalia Liber. Start miał też złoto Wiktora Sandery w męskim K-1.

W Pieninach Szczawnica cieszono się z dwóch brązowych krążków OOM: Wiktora Czai w C-1 i C-2, gdzie płynął z Oskarem Maciągą. Złoto w tej ostatniej konkurencji wywalczyła osada AZS AWF Kraków – pochodzący z Podhala Jakub Brzeziński (miał też srebro w K-1) oraz Kacper Sztuba.

W MP juniorów przewaga Startu też była wyraźna, a trzy złote medale w pięciu konkurencjach mówią same za siebie. Najlepsza zawodniczką została Kamila Urbanik, która wygrała w K-1 i C-1. Triumf w C-2 zanotowali Kacper Ćwik i Dominik Janur, którzy startując indywidualnie, też byli na podium: Ćwik 2. w K-1, a Janur 3. w C-1.

Z sądecką ekipą rywalizował Spływ (2. w punktacji drużynowej). W K-1 kobiet były dwa krążki: srebrny Karoliny Chmiel i brązowy Justyny Janczy; ta ostatnia w C-1 też była trzecia. W C-1 chłopców wicemistrzem został Adam Kozub. Pieniny (3. w „drużynówce”) miały dwójkę medalistów: w K-1 wygrał Krzysztof Majerczak, a w C-1 2. była Ewa Hurkała.