Na trawie też skuteczni

Jerzy Filipiuk
Garbarnia zakończyła serię sparingów, teraz czeka na Koronę II
Garbarnia zakończyła serię sparingów, teraz czeka na Koronę II Andrzej Wiśniewski
Piłka nożna. "Brązowi" zakończyli serię zimowych sparingów ósmym kolejnym zwycięstwem

Garbarnia Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Siedlarz 11, 2:0 M. Górecki 26, 3:0 M. Górecki 47.
Garbarnia: Drzewiecki (60 Sypniewski) - Kalicki (83 Wcisło), Kalemba, Baliga (67 Krzeszowiak), Pawłowicz - Liput, Masiuda, Kostrubała (46 Pietras), Kaczor (60 J. Górecki) - Siedlarz (63 Ogar), M. Górecki (76 Szewczenko).

Osiem meczów, osiem zwycięstw, aż 32 strzelone bramki, tylko 8 straconych goli - tak wygląda bilans zimowych sparingów "Brązowych" (wszystkie rozegrali w Krakowie). Bilans, który pozwala garbarzom z optymizmem oczekiwać na początek rundy wiosennej III ligi (na inaugurację w najbliższą sobotę o godz. 11 zmierzą się u siebie z Koroną II Kielce).

Krakowianie pierwszy raz zimą zagrali na trawie. Wcześniej nawet nie ćwiczyli na niej (a grali na sztucznym boisku).

- Gdy w tym tygodniu potrenujemy na trawie - a pogoda chyba na to pozwoli - stać nas będzie na niezłą grę - powiedział trener Mirosław Hajdo.

W starciu z małopolskim III-ligowcem gospodarze lepiej zaprezentowali się do przerwy. Szybko uzyskali prowadzenie (Marcin Siedlarz wpadł w pole karne i pokonał Krzysztofa Pająka), a po kwadransie podwyższyli wynik (po rzucie wolnym Siedlarza, rykoszecie i odbiciu piłki przez bramkarza celną dobitką popisał się Michał Górecki). Goście najlepszą okazję mieli w 20 minucie, gdy Jakub Pająk trafił w słupek.

- Naszą grę do przerwy oceniam pozytywnie, zwłaszcza jak na pierwszy występ na trawie - zaznaczył trener Hajdo.

Tuż po zmianie stron M. Górecki wykorzystał świetne podanie Łukasza Pietrasa i było już 3:0. W rewanżu, 2 minuty później, Bartosz Jagła strzelił w słupek. Potem gra była mniej ciekawa. Nieco emocji było pod koniec meczu, gdy Tomasz Ogar groźnie uderzył z rzutu wolnego, a Krzysztof Kalemba w podobny sposób trafił w słupek.

- W drugiej połowie moi zawodnicy niepotrzebnie wdali się w kopanie piłki zamiast w granie. I o to mam pretensje do chłopaków - wyznał krakowski szkoleniowiec.

W Garbarni nie zagrali obrońcy Damian Szymonik i Norbert Piszczek oraz pomocnicy Mariusz Stokłosa i Piotr Ferens (urazy). Hajdo szuka jeszcze jednego środkowego defensora.

- W kadrze jest 24 graczy. Mam dylemat na kilku pozy-cjach, ale jestem coraz bliżej wyboru pierwszej jedenastki - zaznaczył szkoleniowiec garbarzy.