Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Na uroczystej gali wyróżniliśmy nauczycieli i przedszkola [ZDJĘCIA]

Katarzyna Wójcik
Tylko jedno miejsce mogliśmy wybrać na finał plebiscytu Przedszkole na Medal 2019. Uroczysta gala, podczas której wręczyliśmy nagrody laureatom naszej akcji, odbyła się w piątek w auli głównej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Gala była zwieńczeniem plebiscytu Przedszkole na Medal 2019, który trwał od 16 kwietnia do 31 maja. Nasi Czytelnicy, głosując, wyłonili laureatów - Przedszkola Roku oraz Nauczycieli Przedszkoli Roku - z Krakowa, Tarnowa i Nowego Sącza, a także z wszystkich powiatów naszego województwa. Walka do końca była bardzo zacięta. Niektórych nominowanych od zwycięstwa dzieliło zaledwie kilka głosów.

Laureaci i absolwenci
- To dla nas radość, zaszczyt i przyjemność gościć najlepszych nauczycieli z Małopolski. Mam nadzieję, że w tym zacnym gronie są też nasi absolwenci - zwrócił się do zgromadzonej publiczności prof. UP Robert Stawarz. Okazało się, że znaczna część laureatów naszej akcji studia kończyła właśnie na Uniwersytecie Pedagogicznym. Wśród nich m.in. Justyna Banyś-Przybylska, laureatka pierwszego miejsca w powiecie olkuskim, która uczy w Przedszkolu nr 4 w Olkuszu. - Dwa najważniejsze dni w życiu człowieka to te - jeden, w którym się urodziłeś oraz ten, w którym dowiedziałeś się, po co. Uważam, że urodziłam się po to, aby zostać nauczycielem. Nagrodę w tym plebiscycie odbieram już po raz drugi - cieszyła się Justyna Banyś- -Przybylska. - Dziękuję za tak liczne wsparcie i gratuluję wszystkim laureatom - mówiła podczas odbierania nagrody Justyna Banach z Oddziału Przedszkolnego przy SP nr 2 w Szczawie. W powiecie limanowskim zajęła trzecie miejsce.

Cenne nagrody
Uroczystość była okazją nie tylko do docenienia najlepszych pedagogów i przedszkoli w Małopolsce, ale także do nagrodzenia ich cennymi nagrodami.
Trzy przedszkola, które zdobyły najwięcej głosów w całym województwie, biorąc pod uwagę wyniki głosowań prowadzonych osobno miastach i powiatach otrzymały interaktywnego, edukacyjnego robota dla dzieci Photon. Są to:

  1. Przedszkole z Wysowej-Zdrój
  2. Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Misiek w Nowym Sączu
  3. Niepubliczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka w Olkuszu

Dziękuję rodzicom za oddane głosy, jestem bardzo szczęśliwa. Na pewno weźmiemy udział w tej zabawie za rok - deklarowała Grażyna Glica, dyrektorka przedszkola w Maniowie, które w powiecie dąbrowskim zajęło pierwsze miejsce.

Zwycięstwo drogą do nauki
Wyjątkowymi upominkami nagrodziliśmy również nauczycieli, którzy zdobyli najwięcej głosów w całej Małopolsce.
W wyróżnionej szóstce pedagogów znalazły się:

  1. Barbara Wisiorek
  2. Katarzyna Owsianka
  3. Joanna Wójtowicz
  4. Magdalena Szczepaniak
  5. Iwona Baran
  6. Justyna Banyś-Przybylska

Zwyciężczynie otrzymały vouchery na studia podyplomowe o wartości do ośmiu tysięcy złotych, ufundowane przez Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
- Taki sukces dodaje mi skrzydeł i energii do dalszego działania. Nagrodę zdobyłam dzięki rodzicom i dzieciom. Dziękuję za wszystkie głosy - nie kryła radości Agnieszka Susfał, która zajęła drugie miejsce w powiecie wadowickim.

To już tradycja
Honorowym patronem plebiscytu był prof. Kazimierz Karol czak, rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Podczas gali władze uczelni reprezentowali: prorektor ds. kształcenia UP prof. Bogusław Skowronek, a także prorektor ds. rozwoju prof. UP Robert Stawarz. - Powodów do radości jest dziś wiele. Wszyscy nauczyciele obecni na tej auli tworzą wspólnotę dydaktyczną, którą łączy świadomość tego, jak ważna jest edukacja wczesnoszkolna - podkreślał podczas uroczystości prof. Bogusław Skowronek. Pamiątkowe dyplomy laureatom wręczali: Piotr Rąpalski, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Krakowskiej” i „Dziennika Polskiego” oraz Dariusz Kołacz, wiceprezes oddziału Polska Press w Krakowie. - To już tradycja, że z okazji plebiscytu Przedszkole na Medal spotykamy się w gmachu Uniwersytetu Pedagogicznego. Bardzo się cieszę, że jesteśmy tu dziś razem, szczególnie w tak trudnym dla edukacji roku. Chciałbym podziękować wszystkim za udział w naszej akcji i pogratulować laureatom - mówił Dariusz Kołacz.

Specjalny dodatek
W najbliższy czwartek, 13 czerwca, wraz z „Gazetą Krakowską” i„Dziennikiem Polskim” ukaże się dodatek, na łamach którego zaprezentujemy zwycięzców plebiscytu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Na uroczystej gali wyróżniliśmy nauczycieli i przedszkola [ZDJĘCIA] - Gazeta Krakowska

Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski