PAW
Zaborze - Rajsko 1-0 (1-0)

KLasa A, Oświęcim

1-0 Zawadzki 40.

Sędziował: Janusz Żmuda (od 21 min Zbigniew Walus). Żółte kartki: Zając, Baran. Widzów 70.

Zaborze: Szymeczko - Noworyta, Kruczała, Zając, Wojtaszczyk - Przybyła, Baran, Chrobak, Zajas (38 Brania) - Zawadzki (89 Wądrzyk), Łabaj (62 Owczarek).

Rajsko: Gałuszka - Foltyn, A. Straszyński, K. Straszyński, Świątek - Ledwoń, Antos (46 Małek), Głąb (70 Oleksy), Staroń (75 Sowa), Juraszek - Piwowarczyk (80 Pastuszka).

Mecz drużyn zagrożonych spadkiem był emocjonującym widowiskiem z kilku powodów. Został dwukrotnie przerwany. W 21 min bardzo dobrze prowadzący spotkanie sędzia Janusz Żmuda musiał opuścić plac gry z powodu kontuzji lewej nogi. Zastąpił go asystent z czerwoną chorągiewką Zbigniew Walus. Obecny na stadionie jeden z kibiców Zbigniew Sereś, lecz na co dzień sędzia został poproszony do prowadzenia zawodów jako drugi asystent. Już w komplecie trójka sędziowska mogła kontynuować mecz. Nie na długo. Jak to często bywa nieszczęścia chodzą parami. Kolejna przerwa spowodowana była olbrzymią ulewą.
   Kulisy - kulisami, lecz sportowa część także była bogata. Obie ekipy zagrały na dobrym poziomie i wynik remisowy byłby sprawiedliwszym rezultatem. Złotą bramkę zdobył w 40 min Zawadzki, który uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Ten sam piłkarz już w 10 min mógł wpisać się na listę strzelców, kiedy piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek. Podobnie w 17 min Zajas minimalnie spudłował. Z kolei Łabaj w 26 min przegrał pojedynek sam na sam z Gałuszką.
   Przyjezdni nie byli dłużni i także stworzyli szereg klarownych sytuacji podbramkowych. Najlepszą miał Piwowarczyk, który z 12 m trafił w słupek i piłka toczyła się wzdłuż linii bramkowej, lecz całym obwodem jej nie przekroczyła. Ponadto Ledwoń, Staroń i Głąb zmarnowali dobre pozycje.
   W II połowie po wznowieniu gry spowodowanej ulewą mecz stracił na wartości. Więcej było chaosu, niż zaplanowanych akcji. W 75 min po 50 - metrowym rajdzie Baran z 10 m spudłował. Goście mogli wyrównać w 87 min, kiedy duet Oleksy z Ledwoniem przeprowadził koronkową akcję. Niestety Ledwoń trafił w bramkarza.
PaweŁ Mordan
Zdjęcia marek Mordan

Opinie trenerów

Dariusz Kapciński (Zaborze)

Mecz wyrównany. Walka o utrzymanie to stres, dlatego tylko jedna bramka zdobyta, a sytuacji było mnóstwo z obu stron. My chyba mieliśmy o jedną więcej, jeśli wygraliśmy jedno-bramkowo.

Krzysztof Kotyla (Rajsko)

Mecz zacięty, a my nie byliśmy drużyną, słabszą, lecz jednak to rywale zdobyli punkty. Chyba na nas ciąży presja, że jesteśmy na dole tabeli. W decydujących momentach moim podopiecznym brakuje piłkarskiego cwaniactwa. Nerwowość jest złym doradcą.

Mecz Boby

Polanka - Soła Oświęcim 4-2 (3-1)

1-0 D. Boba 6, 2-0 Kwaczała 15, 3-0 D. Boba 40, 3-1 Gałuszka 36 karny, 3-2 Soabanik 71, 4-2 Kwaczała 70.

Sedziował; Robert Boba z Ośwęcimia. Żółta kartka: Żółty. Wizdów 100.

Polanka: Wandor - Łukaszczyk, Wasztyl, Drabczyk (75 Kordek), Pilch (78 Śliwiński) - Spadek, J. Gałgan, M. Gałgan, Kasperczyk - D. Boba, Kawczała.

Soła: Nowak - Gałuszka, Szałaśny, Chomicz, Guzowski - Żółty, Sobanik, Szostek, Król - Wykręt, Mycyk (60 Mazur).

Wydawało się po 20 minutach gry, iż gospodarze zdeklasują przeciwnika. Trzy bramki to duża zasługa Dawida Boby. Dwukrotnie sam je zdobywał. a przy trzeciej asystował. Z solarzy Wykręt miał sytuacje, lecz nie potrafił ich sfinalizować.
(MAM)

W pozostałych spotkaniach: Włosienica - Skidziń 0-5 (0-1): Niemiec 28, 50, Danek 52, Apryas 78, Chowaniec 88, Piotrowice - Jawiszowice 3-0 (2-0): Kuwik 19,40, Górecki 77, Brzezinka - Zator 3-0 (1-0): Heród 25, 65, Opala 80, Bulowice - Osiek 1-3 (1-1): Ł. Matusiak 33 - Kozieł 19, Nowak 60, Juras 79, Chełmek - Nowa Wieś 5-1 (3-0): Mleczek 7, 47, 55, Mazurkiewicz 20, Kulig 43 - S. Tlałka 77.

1. Brzezinka 22 55 60-18

2. Polanka 23 49 59-27

3. Skidziń 23 39 59-34

4. Nowa Wieś 23 39 32-31

5. Piotrowice 23 38 39-30

6. Osiek 23 38 39-31

7. Jawiszowice 23 38 38-32

8. Chełmek 23 36 38-26