PLUSLIGA KOBIET. Muszynianki efektownie zrehabilitowały się za nieudaną inaugurację sezonu

BANK BPS MUSZYNIANKA FAKRO MUSZYNA - ATOM TREFL SOPOT 3-0 (25-21, 25-23, 25-21)

Bank BPS Muszynianka Fakro: Werblińska, Bednarek-Kasza, Kaczor, Radecka, Djurisić, Stam-Pilon, Zenik (libero) oraz Gajgał, Rourke.

Atom Trefl: Tokarska, Ssuschke-Voigt, Ozsoy, Sieczka, Wilk, Kożuch, Maj (libero) oraz Saad, Świeniewicz, Dziękiewicz, Bełcik, Konieczna.

Sędziowali: Waldemar Kobienia (Opole) i Paweł Ignatowicz (Kamienna Góra).

Po laniu, jakie dostały muszynianki w 1. kolejce w Pile, wiele osób zastanawiało się, jak będzie w meczu z rywalem naszpikowanym znakomitymi siatkarkami. Spodziewano się zaciętego spotkania, ale mistrzynie Polski gładko wygrały.

Już pierwszy set pokazał, że po porażce w Pile nie pozostał ślad. Od pierwszych piłek muszynianki prezentowały bardzo skuteczną grę, zwłaszcza blokiem, przez który nie mogły się przebić Ozsoy i Kożuch. Natomiast w ataku znakomicie grała Stam-Pilon, wspomagana przez Bednarek-Kaszę i wspaniale broniącą Zenik. Na drugiej przerwie technicznej gospodynie prowadziły 16-13, ale po akcjach Sieczki i Ozsoy był remis 17-17. Od stanu 20-19 sprawy w swoje ręce wzięły Werblińska, Kaczor i Djurisić, więc miejscowe wygrały seta.

W drugiej części "mineralne" grały znakomicie. Od stanu 18-13 coś złego zaczęło się dziać w zespole z Muszyny. Siatkarki Atomu, a zwłaszcza Ozsoy i Dziękiewicz, doprowadziły do wyniku 21-21. Znów swoją klasę pokazała jednak Stam-Pilon, która ładnym atakiem obiła blok rywalek, dając zwycięski punkt.

Trzeci set to szybkie prowadzenie gospodyń 4-1. Zapowiadało się na łatwą wygraną. Tymczasem sopocianki znów pokazały, że potrafią grać w siatkówkę. Po remisie 13-13 i ataku Ozsoy prowadzenie objął zespół gości. Chwilę później jednak po akcji Rourke było 17-15. Od tego momentu przewaga siatkarek z Muszyny rosła. Seta i mecz zakończył atak Stam-Pilon (wybranej MVP spotkania) po bloku rywalek.

- Wygrana zawsze bardzo cieszy, tym bardziej, że po pierwszym meczu było nam smutno. Kluczem do zwycięstwa była gra zespołowa, bardzo dobra zagrywka i uważna gra na siatce - powiedziała kapitan Muszynianki Agnieszka Rabka.

(KOW)

ZDANIEM TRENERÓW

Bogdan Serwiński, Muszynianka:

- To duża radość pokonać takiego rywala. Jest to tym cenniejsze, że sezon rozpoczęliśmy od sporego falstartu. Zespół jednak pokazał, że potrafi się mobilizować.

Alessandro Chiappini, Atom Trefl:

- Zabrakło nam stabilnej gry. Drużyna grała zrywami, a to było za mało na muszynianki. Zawiodła gra obronna, słabo było z przyjęciem i w konsekwencji ciężko było dobrze zaatakować. Żałuję zwłaszcza drugiego seta, który mógł zmienić przebieg meczu.

Wyniki

W innych meczach: PTPS Piła - Budowlani Łódź 2-3, AZS Białystok - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3-2, Stal Mielec - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 1-3. Dziś: Pałac Bydgoszcz - Impel Gwardia Wrocław

1. Tauron MKS 2 5 6-3

2. PTPS 2 4 5-4

3. Aluprof 2 4 5-4

4. Impel Gwardia 1 3 3-0

5. Muszynianka 2 3 4-3

6. Atom Trefl 2 3 3-3

7. AZS Białystok 2 2 3-5

Budowlani 2 2 3-5