MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nadzieja dla serc

DD
Mają po kilka, kilkanaście lat. Ich serca nie są zdrowe. Ale czy życie tych dzieci musi się różnić od życia ich zdrowych rówieśników? W najbliższą sobotę i niedzielę (19 - 20 kwietnia) odbędą się w Krakowie, w ramach projektu "Nadzieja dla serc", warsztaty dla dzieci z chorobami serca i ich rodziców. Głównym celem projektu jest przywrócenie chorym dzieciom nadziei na powrót do aktywnego życia poza szpitalem.

Organizatorzy zapraszają dzieci z przewlekłymi problemami kardiologicznymi i ich rodziców lub opiekunów do Ośrodka Szkoleniowo-Konferencyjnego Związku Lustracyjnego Spółdzielni Pracy (ZLSP) przy ul. Malborskiej 65. Dwa dni ciekawych zajęć z doświadczonymi terapeutami ma pokazać, że życie z przewlekłą chorobą nie musi bardzo różnić się od życia zdrowych dzieci. Rodzice natomiast, podczas zaplanowanych konsultacji z lekarzem kardiologiem i rehabilitantem, zostaną wyposażeni w fachową, praktyczną wiedzę z zakresu opieki i pracy z chorym dzieckiem przed i po operacji. W ramach tzw. bloku medycznego zaplanowano konsultacje ze znanym kardiochirurgiem dziecięcym, prof. dr hab. Januszem Skalskim, kierownikiem Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.
Warsztaty "Nadzieja dla serc" mają za zadanie wesprzeć psychologicznie małych pacjentów. Nadrzędnym celem jest poprawa komfortu życia chorych dzieci poprzez zajęcia wykorzystujące dostępne, nie zawsze powszechnie znane metody motywacji, relaksacji oraz radzenia sobie ze stresem. Spotkanie ma stanowić także forum wymiany doświadczeń i wzajemnego wsparcia rodzin z dziećmi dotkniętymi przewlekłą chorobą serca.
Dwudniowy program warsztatów oparty będzie na tzw. psychologii pozytywnej. Obejmuje serię praktycznych zajęć dla chorych dzieci w wieku 3 - 18 lat, podzielonych na trzy grupy wiekowe. W planie znajdują się warsztaty polegające na wzmacnianiu zasobów psychicznych pozwalających uzyskać siłę wewnętrzną do planowania i realizacji celów oraz na nauce redukcji stresu i napięcia wywołanego trudną sytuacją. Na dzieci oprócz warsztatów czekać będą także inne atrakcje, takie jak czytanie bajki na dobranoc, pokaz filmowy, zajęcia rekreacyjne na powietrzu oraz pokoje zabaw, wyposażone w zabawki i materiały do rysowania.
Warsztaty w Krakowie są drugimi z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych weekendowych warsztatów wyjazdowych, organizowanych przez polską firmę farmaceutyczną Adamed i Fundację Marka Kamińskiego. (DD)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski