Nagroda za ambicję

Andrzej Stanowski
Hokej. Zespół 1928 KTH Krynica dzielnie walczy w półfinałowych meczach play-off o awans do ekstraklasy.

1928 KTH Krynica – KS Toruń 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)
1:0 Zieliński 8, 1:1 Jaworski 10, 2:1 Cieślicki 30, 2:2 Gazda 35, 3:2 Ałeksiuk 51, 4:2 Ałeksiuk 60, 6:3 Strużyk 60.
Sędziował Sebastian Molenda, kary: 10 – 10 min, widzów 500.
KTH: Szczerba – Zieliński, Myjak, Ałeksiuk, Chabior, Cieślicki – D. Kruczek, Maj, D. Zabawa, Bryła, M. Zabawa – Krokosz, Pach, Maczuga, Dubel, Rostkowski – Gogoc, Dudzik, Leśniak, Riabow, Grebla.

Kryniczanie wyrównali stan rywalizacji na 1:1. O tym, kto awansuje do finału zadecyduje sobotni mecz w Toruniu. W drugim półfinale Zagłębie Sosnowiec wygrało w Gdańsku ze Stoczniowcem 3:0, w tej parze stan rywalizacji jest także remisowy 1:1.

Mecz w Krynicy dostarczył blisko 500 kibicom ogromnych emocji. Zaczęło się dobrze dla gospodarzy, bo w 8 min, kiedy grali w przewadze, zdobyli gola po strzale obrońcy Artura Zielińskiego. Jednak w 2 minuty później był remis. W drugiej odsłonie KTH znowu wyszło na prowadzenie po bramce Tomasza Cieślickiego, któremu podawał wiceprezes klubu Damian Dubel. Goście w tej tercji doprowadzili jednak do remisu.

W trzeciej tercji, między 46 a 47 minutą, kryniczanie przeżywali bardzo ciężkie chwile, kiedy przez 90 sekund musieli grać w trójkę przeciwko piątce rywali. Gola jednak nie stracili. Bohaterem w ostatnich 10 minutach był ukraiński napastnik Wałentyn Ałeksiuk, najpierw dał gospodarzom prowadzenie strzałem z kąta, a na 19 sekund przed końcową syreną ograł bramkarza gości i posłał krążek do siatki.

To był mecz walki, rywalizowano zacięcie o każdy centymetr lodowiska. Jestem pełen uznania dla naszych hokeistów. Zostawili serce na lodzie, walczyli z ogromnym zaangażowaniem i determinacją. Na pewno przełomowym momentem meczu był czas, kiedy nie straciliśmy gola, grając w podwójnym osłabieniu. Zrobiliśmy mały kroczek do finału. Jeśli zagramy tak dobrze i mądrze jak w Krynicy, możemy sprawić w Toruniu niespodziankę, bo za __taką trzeba by uznać wyeliminowanie zwycięzcy sezonu regularnego – powiedział nam trener KTH Dominik Salamon.