Nagrody burmistrza Krzeszowic. Pomoc niepełnosprawnym i...

Nagrody burmistrza Krzeszowic. Pomoc niepełnosprawnym i praca dla społeczeństwa na medal

Zdjęcie autora materiału
Barbara Ciryt

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Nagrody burmistrza Krzeszowic. Pomoc niepełnosprawnym i praca dla społeczeństwa na medal
1/3
przejdź do galerii

©Fot. Archiwum gminy Krzeszowice

Zasługi dla gminy i osiągnięcia sportowe docenił burmistrz Krzeszowic Wacław Gregorczyk i rozdał nagrody. Największa niespodzianka był medal honorowy "Zasłużony dla Gminy Krzeszowice" dla Janiny Lasoń, radna, była sołtys Miękini, która od ćwierć wieku wspiera niepełnosprawnych i prowadzi Stowarzyszenie Otwórzmy przed nimi drzwi".
Burmistrz Wacław Gregorczyk wręczając medal Janinie Lasoń przypomniał jej długotrwałą pracę na rzecz lokalnej społeczności. Co trwa od 24 lat. Ponadto od 25 lat prowadzi stowarzyszenie skupiające osoby niepełnosprawne.

- Medal ten jest dla mnie wielkim zaskoczeniem, ale i ogromną radością, To pierwsze wyróżnienie, pierwszy mój medal, ale warto było czekać na niego do chwili obecnej, bo otrzymuję go w roku 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę - mówi Janina Lasoń. Odbierając to wyjątkowe wyróżnienie przypomniała swoją działalność społecznikowską.

Zaczynała jako sołtyska Miękini i przez 12 lata pełniła te funkcję. Potem była dwie kadencje w Radzie Gminy i jeszcze wówczas Zarządzie Miasta. Zdobywała także doświadczenie jako radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, a obecnie jest radą powiatową już czwarta kadencję.

Pani Janina została także doceniona za pomoc niepełnosprawnym. Stowarzyszenie, któremu prezesuje skupia 120 osób, z tego 70 to osoby które organizacja wspiera na bieżąco. Zabiega o pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, paczki świąteczne, pomaga w załatwianiu formalności i integruje.

Wraz z Janiną Lasoń gminne nagrody otrzymali sportowcy. Burmistrz docenił wysokie wyniki zawodników w wielu dziedzinach. Uhonorowani zostali, ci, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiali gminę na arenie wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej.

Nagrodzeni sportowcy

 • Katarzyna Martyna - 4. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów, sztafeta 4 x 400 m we Włoszech;
 • Maja Bodzęta - awans do I ligi siatkówki kobiet - UKS Jedynka Tarnów;
 • Maciej Mucha - 1. m. w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kickboxingu Light Contact;
 • Grzegorz Krzysiak - trener - awans zespołu młodzików AP Mam Talent do II Okręgowej Ligi Młodzików MZPN;
 • Bartłomiej Święszek, trener i zawodnicy: Martyna Godyń, Martyna Górecka -wszyscy 11 m. w XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku";
 • Zuzanna Sraga - 2. m. w biegu na 60 m – Międzynarodowe Zawody Lekkoatletyczne w Czechach;
 • Jakub Sraga - 2. m. Ogólnopolskich Halowych Zawodach w biegu na 1000 m;
 • Inez Durlak - 2. m. w klasyfikacji generalnej Małopolskiej Ligi Kolarskiej;
 • Zuzanna Kościelniak -1. m. w Mistrzostwach Polski Młodzików w Łucznictwie;
 • Alicja Rozmus - 3. m., Dariusz Rozmus - 2. m. i Maksymilian Chucherko - 1. m. - wszyscy w Europejskich Międzynarodowych Mistrzostwach Chińskiego WUSHU;
 • Hubert Chucherko - 1. m. i Filip Chucherko - 2. m. - obaj w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Qingda;
 • Maciej Sendor - trener oraz zespół Jakub Danecki, Alan Madej, Piotr Muszyński, Szymon Ptasiński, Konrad Tekieli, Bartosz Kłosowski, Kamil Motyl, Krzysztof Nowak, Aleksander Pyrdek, Igor Stolarek, Michał Nowotarski - 3. m. w Finale Wojewódzkim IMS w Minisiatkówce Chłopców.


ZOBACZ KONIECZNIE:Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!WIDEO: Barometr Bartusia. Piękna twarz polskiego kapitalizmu

Źródło: Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, Nasze Miasto

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo