MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Nagrody za odblaski

SYP
POWIAT OLKUSKI. Nieźle wypadły szkoły podstawowe z powiatu olkuskiego w rozstrzygniętym ostatnio II Małopolskim Konkursie "Odblaskowa Szkoła", organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Podczas akcji "Odblaskowa szkoła" w SP Trzyciąż

W tegorocznej edycji konkursu brała udział rekordowa ilość 259 szkół z całej Małopolski, w tym 12 z powiatu olkuskiego. Jury konkursu na podstawie sprawozdań nadesłanych przez szkoły oraz opinii naczelników wydziałów ruchu drogowego powiatowych komend policji przyznało punkty konkursowe, które decydowały o zajętych miejscach. Najwyżej, bo na 20 miejscu w Małopolsce znalazła się Szkoła Podstawowa w Sienicznie (gmina) Olkusz, która uzyskała 903 pkt. Na drugim miejscu w powiecie i 35 w Małopolsce jest SP Trzyciąż (860 pkt.), a na trzecim w powiecie i 47 w Małopolsce PSP w Witeradowie (830 pkt.). Kolejne miejsca zajęły szkoły w Chechle (54 miejsce w Małopolsce), Jaroszowcu (70), Kluczach (120), olkuska SP 1 (133), a następnie szkoły w Ryczówku (144), Rodakach (150), Zedermanie (185), Podlipiu (212) i wolbromska SP 1 (219).

Warto dodać, że w ubiegłorocznej, pierwszej edycji konkursu "Odblaskowa szkoła", podstawówka z Jangrota (gmina Trzyciąż) znalazła się w gronie 10 najlepszych szkół w Małopolsce.

Celem konkursu "Odblaskowa szkoła" jest wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe, a także zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do 15 lat z elementów odblaskowych. Badania przekonują, że elementy odblaskowe są skuteczne. Po zmierzchu, kierowca widzi pieszego 30 metrów przed maską auta, ale jeśli pieszy ma na kurtce, torbie, czy plecaku element odblaskowy, kierowca widzi go ze 150 metrów.

(SYP)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski