Nagrodziliśmy najpopularniejszych prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz radnych [ZDJĘCIA Z GALI]

Katarzyna Wójcik
Nagrodziliśmy najpopularniejszych prezydentów, burmistrzów, starostów, wójtów oraz radnych Andrzej Banaś
Za nami wielka gala wręczenia nagród laureatom plebiscytu Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę. Nie brakowało radości, podziękowań, a także chwil wzruszenia. Przedstawiciele władz lokalnych mieli także okazję do podsumowania mijającej kadencji. Przedstawiamy Państwu najlepszych włodarzy i radnych. Zobaczcie zdjęcia.

Uroczystość odbyła się w Inter House Hotel Kraków przy ul. Bratysławskiej 2. Pojawili się na niej wszyscy laureaci plebiscytu. W głosowaniu, które prowadziliśmy do 21 września Małopolanie zadecydowali kto jest najpopularniejszym, a także najbardziej cenionym prezydentem, burmistrzem, wójtem oraz starostą w województwie. Plebiscyt odbywał się także wśród radnych ze wszystkich powiatów w Małopolsce oraz z sejmiku wojewódzkiego.

- To wydarzenie jest wielkim świętem zarówno wszystkich samorządowców, jak i całego województwa - tymi słowami galę rozpoczął Kazimierz Barczyk, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, które jest patronem honorowym. - Nasze samorządy są powszechnie uznawane za rozwiązanie modelowe. Polska pokazuje, że ma silne i prężnie rozwijające się władze lokalne. Ich przedstawiciele potrafią skutecznie rozwiązywać problemy mieszkańców, a to przecież jedna z podstaw demokratycznego państwa prawa - dodał Kazimierz Barczyk.

Zobacz wyniki głosowania na WŁODARZY:

Kliknij i wybierz kategorię:

Prezydenci
Burmistrzowie
Wójtowie
Starostowie Powiatów

Zobacz wyniki głosowania na RADNYCH:

Kliknij i wybierz miasto, powiat lub sejmik województwa:

Kraków
Nowy SączTarnów
bocheński brzeski chrzanowski
dąbrowski gorlicki krakowski
limanowski miechowski myślenicki
nowosądecki nowotarski olkuski
oświęcimski proszowicki suski
tarnowski tatrzański wadowicki
wielicki
Sejmik Województwa Małopolskiego

Czas podsumowań

W wielkim plebiscycie samorządowym można było głosować na każdego z włodarzy województwa małopolskiego. Głosy można było oddawać na TAK lub na NIE, wyrażając tym samym poparcie lub dezaprobatę dla samorządowca. Najwięcej pozytywnych głosów w kategorii Prezydent otrzymał Roman Ciepiela - włodarz Tarnowa. - Kiedy w maju 28 lat temu razem z kolegami z komitetów obywatelskich szykowaliśmy się do pierwszych wyborów, towarzyszyło mi dokładnie to samo uczucie, co w tej chwili. W ciągu tylu lat dużo się zmieniło, jednak pasja i miłość do mojego zawodu pozostała - powiedział podczas odbierania statuetki Roman Ciepiela.

Spośród burmistrzów wyróżnieni zostali Artur Kozioł, reprezentujący miasto Wieliczka, Krzysztof Klęczar - włodarz Kęt oraz przedstawicielka Rabki-Zdrój Ewa Przybyło. - Jestem jedyną kobietą na Podhalu, która pełni taką funkcję. To ogromne wyróżnienie! Cieszę się, że mogę tu być, szczególnie w otoczeniu radnych, bo to przede wszystkim oni zmieniają całą Małopolskę - mówiła burmistrz Ewa Przybyło.

Dla Ewy Filipiak, radnej która zwyciężyła w powiecie limanowskim, plebiscytowa gala była okazją do wymiany poglądów i uroczystego podsumowania ostatniej kadencji. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu! To zaszczyt spotkać się z gronem tak znamienitych gości. Dziś możemy świętować, ale od jutra zabieramy się do ciężkiej pracy na rzecz Małopolski! - powiedziała radna.

Pamiątkowe nagrody

Podczas gali plebiscytu Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę nie tylko ogłoszono oficjalne wyniki głosowania. Wręczono także atrakcyjne nagrody, które będą stanowiły pamiątkę na długie lata. Dyplomy, medale oraz piękne statuetki przekazali Kazimierz Barczyk, wiceprezes zarządu Polska Press Oddziału w Krakowie Dariusz Kołacz, a także zastępcy redaktorów naczelnych „Dziennika Polskiego” oraz „Gazety Krakowskiej”: Małgorzata Nitek i Piotr Rąpalski.

- Samorządowiec Małopolski - Oceniamy Władzę to bardzo szlachetna akcja. W tym roku jest ona szczególnie istotna z perspektywy nadchodzących wyborów samorządowych. Mam nadzieję, że uda się nam kontynuować tę plebiscytową tradycję także w kolejnych latach - mówił Dariusz Kołacz.

Atrakcyjne szkolenie

Nagrodami były nie tylko dyplomy, statuetki i medale. Laureaci plebiscytu wezmą też udział w specjalnym szkoleniu dla samorządowców, które będzie poświęcone prowadzeniu profilu samorządowca w serwisie Facebook oraz wykorzystaniu mediów społecznościowych w kampanii przed wyborami samorządowymi. Nabyta wiedza pozwoli bardzo efektywnie wykorzystywać ważny kanał komunikacji z wyborcami.

Wideo