Najlepiej w pneumatyku

ART
W gronie seniorów miejsce na podium wywalczył Bartłomiej Nogieć. Strzelec Wisły i zajął 3. miejsce (w porównaniu z I Pucharem Polski, w kwietniu, poprawił się o jedną lokatę), ustępując jedynie kadrowiczom z organizującej zawody Zawiszy. Wygrał Paweł Borowicki 682,9 pkt, wyprzedzając Wojciecha Knapika 681,3. W finale wystąpił także kolejny Wiślak - Maciej Maślona, sklasyfikowany na 6. pozycji. Obu krakowianom tak dobrze nie poszło wcześniej w konkurencji pistoletu dowolnego: Nogieć był 7., Maślona 18. Zwyciężył Michał Mejger z Gwardii Opole.

Krakowscy strzelcy na podium Pucharu Polski

Strzelcy z Krakowa wystartowali w II rundzie Pucharu Polski. W rozgrywanych w Bydgoszczy zawodach najlepiej poszło specjalistom od pistoletu pneumatycznego.

W rywalizacji juniorów również w "pneumatyku" nasi zawodnicy wypadli lepiej. W tej konkurencji 2. lokatę zajął Paweł Niedzielski (Hejnał). Po rundach zasadniczych tracił do tarnowianina Łukasza Partyki 2 pkt. W finale strzelił lepiej od rywala, ale dystansu nie udało się nadrobić. Uzyskał ostatecznie 661,6 i przegrał zaledwie o 0,8 pkt, ale i tak znacznie poprawił swe najlepsze osiągnięcie z tego sezonu - w I PP był 7. W pistolecie dowolnym w Bydgoszczy Niedzielski również wypadł nieźle, plasując się na 5. pozycji. Po rundach podstawowych był 3., ale gorzej poszło mu w finale (tylko 89,0 pkt) i spadł w klasyfikacji (poprzednio również 5.).
Blisko podium był również w karabinie pneumatycznym Marcin Królikowski. Strzelec Wisły sklasyfikowany został na 4. pozycji, z wynikiem 683 pkt (w I PP również był 4.). W karabinie dowolnym leżąc nie było jednak już tak dobrze - zajął 14. miejsce. (ART)