Najlepsi dziennikarze nagrodzeni [ZDJĘCIA]

Najlepsi dziennikarze nagrodzeni [ZDJĘCIA]

(MAK)

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Najlepsi dziennikarze nagrodzeni [ZDJĘCIA]
1/58

Przejdź do
galerii zdjęć

©Anna Kaczmarz

Wydarzenie. W Krakowie rozdano Nagrody Dziennikarzy Małopolski 2014. Najwięcej ich w tym roku przypadło "Dziennikowi Polskiemu", a laureatem Grand Prix został nasz redakcyjny kolega, Wacław Krupiński.
Statuetki wręczono podczas XI Gali Nagrody Dziennikarzy Małopolski, która w sobotni wieczór odbyła się w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha".

Oprócz Grand Prix Wacław Krupiński został uhonorowany nagrodą w kategorii kultura za cykl artykułów o Starym Teatrze. Sprawił on m.in., że doszło do medialnej burzy, a w konsekwencji - do odwołania premiery "Nie-Boskiej komedii".

W kategorii dziennikarz lokalny zwyciężyli nasi redakcyjni koledzy: Arkadiusz Maciejowski i Piotr Tymczak, za serię artykułów o tym, ile krakowski Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu płaci za ekspertyzy i komu.

Dziennikarze "Dziennika Polskiego" Urszula Wolak i Łukasz Gazur otrzymali nagrodę za najlepszy wywiad. Kapituła doceniła ich rozmowę z dyrektorem starego Teatru Janem Klatą i jego zastępcą, dramaturgiem Sebastianem Majewskim.

W kategorii reportaż nagrodę im. Jana Rojka otrzymała Renata Radłowska z "Gazety Wyborczej", za najlepszy "news" uznano artykuł Dawida Serafina z "Gazety Krakowskiej" (o kosztach igrzysk 2022 w Krakowie).

W kategorii "interwencja" zwyciężył Maciej Dopierała z Superwizjera TVN, a za najlepszych publicystów kapituła uznał Bartka Dobrocha i Przemysława Wilczyńskiego z "Tygodnika Powszechnego".

W tym roku najlepszym fotoreporterem okazał się Bartłomiej Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego".

Kapituła przyznała również nagrodę za "zjawisko roku". Otrzymały ją dwa ruchy obywatelskie: Krakowski Alarm Smogowy i Kraków Przeciw Igrzyskom oraz znana krakowska artystka Cecylia Malik.

Z redakcji "Dziennika Polskiego" nominowani do nagród byli też: Katarzyna Kachel (kategoria wywiad), Rafał Stanowski (kultura), Zbigniew Bartuś (publicystyka) oraz Maciej Makowski (news).

Komentarze (3)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Nagrody dla swoich

PL (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

Jak widać, pokaźną część nagród zdobyło towarzystwo wzajemnej adoracji spod znaku "nie dla ZIO". Zabawa kręci się na całego.

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Temat dla prawdziwego dziennikarza

Hutas (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

W 2013 r. Jacek Majchrowski zarobił niemal 440 tys. zł, z czego tylko 158 tys. w urzędzie miasta. Pozostałe dochody pochodziły z dwóch uczelni, na których wykłada. Pytanie jest proste: ile czasu...rozwiń całość

W 2013 r. Jacek Majchrowski zarobił niemal 440 tys. zł, z czego tylko 158 tys. w urzędzie miasta. Pozostałe dochody pochodziły z dwóch uczelni, na których wykłada. Pytanie jest proste: ile czasu tygodniowo spędza na pełnieniu funkcji Prezydenta Miasta Krakowa, a ile jako wykładowca?
Drugie pytanie: to czy na prywatne wykłady dowozi go służbowa fura?
Trzecie pytanie : czemu za trzy kadencje nic nie zrobił dla Nowej Huty (220 tys mieszkańców)?
zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
och

ach (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 2

Malik, Krupiński?- the Krasnals?

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo