Najlepsi studenci w Polsce pływają w Krakowie

(ART)
Pływanie. Studenci krakowskich uczelni brylowali w akademickich mistrzostwach Polski, które odbyły się w Poznaniu (25-metrowa pływalnia). AWF wygrała klasyfikację medalową, a ekipa AGH zajęła w niej 3. miejsce.

W zawodach (w okrojonej formule, wyścigi na 50 i 100 m) nie zabrakło reprezentantów Polski, startowała m.in. mistrzyni Europy na krótkim basenie Alicja Tchórz (tym razem w barwach UE Wrocław).

O sile krakowskich uczelni stanowili pływacy klubu AZS AGH Kraków, z których część studiuje na AWF. Przedstawiciele tej ekipy zdobyli 11 krążków: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe. Ze zwycięstw cieszyli się: Mateusz Wysoczyński na 100 m stylem grzbietowym (ponadto na 50 m motylkowym był 2.), Maciej Hołub na 50 m stylem klasycznym (2. na 100 m tym stylem) i Katarzyna Górniak na 100 m grzbietem (na 50 m zajęła 2. miejsce). Złoto wywalczyła też żeńska sztafeta 4 razy 50 metrów stylem zmiennym, w składzie: Górniak, Paulina Uryga (indywidualnie zdobyła srebro na 50 m klasycznym i brąz na 100 m zmiennym), Luigia Sirignano (indywidualnie ma brąz na 100 m dowolnym) i Katarzyna Nawaryńska. Dorobek uzupełnić należy o brązowy krążek Marcina Suzina na 100 m zmiennym.

Pływacy studiujący na AGH byli niewiele gorsi, zdobywając tylko o dwa medale mniej (3-3-3). Tytuły mistrzowskie wywalczyły: Anna Kawecka na 100 m stylem dowolnym (na połowę krótszym dystansie kraulem była 2.) i Marcelina Radlińska na 50 m motylkowym (ponadto na 100 m stylem zmiennym zajęła 3. miejsce).

Złoto zdobyła też uczelniana sztafeta 4x50 metrów dowolnym: Kawecka, Radlińska, Katarzyna Kita (na 50 m kraulem zdobyła brąz) i Anna Kozłowska (3. na 100 m grzbietowym). Listę medalistów uzupełnia Mateusz Ungeheur, który został wicemistrzem na 50 i 100 m grzbietowym.