Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najlepsza uczelnia w Krakowie pomaga znaleźć pracę po studiach

Redakcja
- Zależy nam na tym, aby każdy absolwent i student Społecznej Akademii Nauk znalazł satysfakcjonującą go pracę. Dlatego program poszczególnych kierunków precyzyjnie dopasowujemy do potrzeb firm nie tylko z Krakowa, ale z całej Polski – mówi prof. Łukasz Sułkowski.

**W najnowszym rankingu dziennika "Rzeczpospolita" Społeczna Akademia Nauk zajęła I miejsce wśród uczelni niepublicznych w regionie małopolskim, śląskim oraz łódzkim. Równocześnie została uznana III najlepszą uczelnią w kraju wśród uniwersytetów niepublicznych *.

To duży sukces i cieszymy się, że ciągły rozwój naszej uczelni jest widoczny. Jako jedyna niepubliczna uczelnia w Łodzi mamy uprawnienia do doktoryzowania na aż trzech kierunkach. Mam nadzieję, że w niedługim czasie staniemy się pierwszym niepublicznym uniwersytetem w Polsce - mówi prof. Roman Patora Rektor Społecznej Akademii Nauk.

Rankingi potwierdzają wysoką jakość nauczania

- Wysoka jakość kształcenia potwierdza się w corocznych rankingach, w których Społeczna Akademia Nauk zawsze zajmuje czołowe pozycje. Dbamy o prestiż naszej uczelni i wysoki standard kształcenia studentów – dodaje Rektor.

Słowa Rektora potwierdzają studenci Akademii.  - Najfajniejsze jest to, że traktują nas tutaj bardzo poważnie. Nie żałuję, że wydaję tu swoje pieniądze. Myślałem, że najlepiej będzie na Uniwerku, ale zrezygnowałem po roku i przyszedłem do Społecznej – mówi  Maciek z Wydziału zamiejscowego w Olkuszu.

- Przy wyborze Społecznej najważniejszy był program kierunku i przedmioty. Tutaj akurat jest wszystko tak ułożone, że uczę się tego czego chcę. I to bez najmniejszego stresu – dodaje Maciek.

Kapituła konkursu oceniała uczelnie na podstawie potencjału i efektywności naukowej, wprowadzanych innowacyjności, warunków studiowania, poziomu umiędzynarodowienia studiów oraz prestiżu uczelni.

Najważniejsza jest praca dla absolwentów

- Od wielu lat koncentrujemy swoje działania dydaktyczne na kształceniu dla potrzeb łódzkiego rynku pracy. Nie chcemy produkować bezrobotnych, dlatego program poszczególnych kierunków precyzyjnie dopasowujemy do potrzeb firm nie tylko z Łodzi, ale z całej Polski – mówi prof. Łukasz Sułkowski, pełnomocnik Rektora ds. jakości kształcenia.

- Zapewniamy naszym studentom zajęcia praktyczne. Współpracujemy z firmami z całej Polski i kierujemy do nich studentów na praktyki i staże. Wielu z nich, po ukończeniu nauki,  tam właśnie znajduje pracę – dodaje prof. Łukasz Sułkowski.
Studenci chwalą pracowników naukowych

To co wyróżnia Społeczną Akademię nauk od innych uczelni, to relacje pracowników naukowych ze studentami. Według opinii wielu z nich, studia w Społecznej są bezstresowe i przyjemne. Ogromne znaczenie ma podejście kadry do formy samego kształcenia.

 - Tu jest świetnie. Pracownicy naukowi są z poczuciem humoru co powoduje, że na zajęciach jest rewelacyjna atmosfera. Wiedza do głowy wchodzi sama. Jest wysoki poziom, ale nie ma stresu i jest luz – mówi Ewelina, studentka wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

- Mamy praktyki z kamerą. Po kilku warsztatach wiem już bardzo dużo. Ta wiedza na pewno przyda mi się w przyszłości.

- Najbardziej się cieszę, kiedy dowiaduje się, że moi studenci zostali zatrudnieni w dobrych firmach. Mam wtedy ogromną satysfakcję, i jestem szczęśliwa że moja praca ma sens, a czas który studenci spędzili na moich zajęciach,  nie poszedł na marne – mówi Prodziekan Wydziału Informatyki dr Małgorzata Kociszewska Panaszek .  

Studia po angielsku i MBA  -  mocny punkt uczelni

- Duży nacisk kładziemy na praktyczne zajęcia w języku angielskim. Pozwoli to na łatwe znalezienie pracy praktycznie w każdym zakątku świata – mówi prof. dr hab. Łukasz Sułkowski. Mamy jednak nadzieję, że większość naszych absolwentów pozostanie jednak w Polsce i znajdzie pracę w najlepszych firmach działających w naszym kraju. Tak jak Ales Bartunek, który pełni funkcję członka Zarządu IBM.

Od 2004 partnerem Społecznej Akademii Nauk jest Clark University, który oferuje anglojęzyczne programy studiów prowadzące do uzyskania amerykańskiego dyplomu Master. Współpraca między obiema uczelniami stała się wzorem polsko-amerykańskiego transferu wiedzy i umiejętności, zarówno na szczeblu studenckim, jak i akademickim.

- Tak naprawdę do końca nie byłam zdecydowana gdzie studiować. O tym, że wybrałam „społeczną” zadecydowało wysokie miejsce w rankingach polskich uczelni oraz poziom nauczania w języku angielskim. Zajęcia z wykładowcami z amerykańskiego  Uniwersytetu Clark są na najwyższym poziomie.  Teraz wiem, że wybrałam dobrze – powiedziała Monika, studentka II roku .

* Klasyfikację przygotował zespół Fundacji Edukacyjnej ,,Perspektywy" pracujący pod nadzorem Kapituły kierowanej przez prof. Michała Kleibera - prezesa Polskiej Akademii Nauk. To najbardziej prestiżowe zestawienie uczelni w naszym kraju. Wspólny ranking "Perspektyw" i "Rzeczpospolitej" tworzony jest od 2000 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski