Najlepszy Proboszcz Małopolski. Uwaga. Dziś koniec...

Najlepszy Proboszcz Małopolski. Uwaga. Dziś koniec głosowania

Grażyna Starzak

Dziennik Polski 24

Aktualizacja:

Dziennik Polski 24

Najlepszy Proboszcz Małopolski. Uwaga. Dziś koniec głosowania
1/2

Przejdź do
galerii zdjęć

Plebiscyt. Jeszcze tylko przez kilka godzin - dokładnie do 15.59. - można wysyłać sms-y, głosując na najlepszych księży, siostry zakonne i najlepszą parafię Małopolski.
Kolejność w pierwszej trójce kandydatów do tych zaszczytnych tytułów nie zmienia się od kilku dni. Jednakże różnice w liczbie oddanych głosów maleją. Dotyczy to zwłaszcza kandydatów, którzy zajmują drugie i trzecie miejsca. Gdy obserwuje się przebieg głosowania na naszej stronie internetowej, można zauważyć, że mobilizacja trwa we wszystkich parafiach.

W kategorii „proboszcz roku” kandydatów z pierwszej trójki dzieli bardzo niewielka liczba głosów.
Jeszcze w minioną sobotę na pierwszym miejscu był ks. Józef Jeziorek z parafii Matki Bożej Fatimskiej-Różańcowej w Borkach. Niewiele mniej głosów mieli ks. Bogusław Zając, proboszcz parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Prusach i ks. Adam Kozłowski, gospodarz parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika w miejscowości Szarów-Dąbrowa. Wczoraj po południu kolejność w pierwszej trójce była już inna. Ks. Jeziorek zajmował trzecie miejsce. Na pierwszym, z liczbą prawie 1200 głosów, był ks. Zając. „Po piętach”, dzięki głosom swoich parafian, depczą im ks. Jerzy Tokarz z parafii św. Andrzeja Boboli w Gawłowie i ojciec Andrzej Tupek, proboszcz parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Krakowie.

Najlepszym wikarym 2016 roku Małopolski ma szanse zostać ks. ks. Łukasz Michalczewski z parafii Macierzyństwa NMP w Dziekanowicach. Ale przewaga nad znajdującym się na drugim miejscu ks. Ryszardem Barańskim z parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Krakowie była znikoma - wynosiła zaledwie dwa głosy.

Wśród sióstr zakonnych górą były kandydatki z Krakowa. Przez pewien czas zdecydowanie prowadziła s. Teresa Pawlak, albertynka. Kilka dni temu na pierwsze miejsce wysunęła się s. Beata Woźniak ze Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo przy parafii NMP z Lourdes. Wiele wskazuje, że to właśnie jedna z nich otrzyma pamiątkową statuetkę chyba, że zmobilizują się zwolennicy zakrystianki z parafii św. Krzyża - s. Renaty Jurasz, która zajmowała trzecie miejsce.

W kategorii „najlepsza parafia” najwięcej głosów oddano na parafię Matki Bożej Ostrobramskiej Zakonu Ojców Pijarów w Krakowie, ale jak uczy doświadczenie z poprzednich edycji konkursu, w tej dziedzinie walka na głosy rozgrywa się niemal do ostatniej minuty.

Drodzy Czytelnicy, w tegorocznej edycji naszego plebiscytu nie ma kandydatów lepszych i gorszych. Wszyscy zgłoszeni kapłani, siostry zakonne i parafie zasługują na wyróżnienie. O tym, kto zwycięży, dowiemy się już dzisiaj. Przypominamy, że o zwycięstwie decyduje największa liczba głosów zliczona na podstawie tych, oddanych za pośrednictwem SMS-ów Premium oraz oryginalnych kuponów drukowanych w „Dzienniku Polskim”. W przypadku, gdy dwie lub więcej osób będzie miało łącznie taką samą liczbę punktów, wyższe miejsce w końcowej klasyfikacji zajmie osoba wskazana przez komisję plebiscytową.Najlepszy Wikary Województwa Małopolskiego 2016


Najlepsza Siostra Zakonna 2016


Najlepsza Parafia Województwa Małopolskiego 2016

Komentarze (4)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zasady oddawania głosów

czytelnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 3

Co to za plebiscyt w którym każdy może wysłać nieskończoną ilość głosów??? Jaki w tym sens??? Jedna osoba powinna móc oddać jeden głos... a tak, nawet sam proboszcz może wysłać na siebie milion smsów!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
zaskakujący lider

czytelnik (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

Lider rankingu ks. Zając - to zaskakujące.... Hmm.... ciekawe skąd ta liczba fanów - którzy oddali na niego głos?! No bo chyba nie z parafii.....!

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
CZY TO PRAWDA?

max (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

Proboszcz BOGDAN ZAJAC z parafi prusy ma 1400 wiernych w swojej parafi 80% z tych ludzi starszych nie umie wysłac sms ,a proboszcz ma na koncie zwyciestwo z 1850 sms ,pytam s kad?...rozwiń całość

Proboszcz BOGDAN ZAJAC z parafi prusy ma 1400 wiernych w swojej parafi 80% z tych ludzi starszych nie umie wysłac sms ,a proboszcz ma na koncie zwyciestwo z 1850 sms ,pytam s kad? ,smierdzi przekrętem na całego !!!!!!!!!!!zwiń

Autor komentarza nie dodał zdjęcia
Prawdziwa PRAWDA

czytający (gość)

Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

Pan Jezus powiedział: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie". (Ewangelia Mateusza 23,9). W Pismie Świętym podane są również wymagania:...rozwiń całość

Pan Jezus powiedział: "Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie". (Ewangelia Mateusza 23,9). W Pismie Świętym podane są również wymagania: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży?" (1 List do Tymoteusza 3,2-5).zwiń

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo