Najmłodsi zawodnicy grali w szachy w Koźmicach Wielkich

Pawel Panus
Pawel Panus
W Przedszkolu Samorządowym w Koźmicach Wielkich zorganizowano VIII Otwarte Szachowe Mistrzostwa Przedszkolaków Powiatu Wielickiego do lat 7 o Puchar Dyrektora MOS. Organizatorami mistrzostw byli: MOS Wieliczka, MKS MOS Wieliczka, Przedszkole Samorządowe w Koźmicach Wielkich.

Turniej dziewcząt wygrała z kompletem punktów Emilia Nowak ze Szkoły Podstawowej im. Św. Pallotiego w Krakowie. Druga ze stratą jednego punktu była Martyna Popiel z UKS przy SP 8 Chrzanów, a trzecia, również z 5 pkt. Anna Janowska z Przedszkola Sióstr Urszulanek w Sierczy.
W klasyfikacji chłopców do lat 6 wygrał Daniel Horbal (PSA Niepołomice) wyprzedzając Ksawerego Krawczyka (SP Montessori Wieliczka), Jakuba Jamkę (MKS MOS Wieliczka), Karola Kozaka, Franciszka Klimę, Karola Kasprzyckiego. Wszyscy powyżej wymienieni uzyskali po 4 punkty, a o zajętych miejscach decydowała punktacja pomocnicza. W klasyfikacji dziewcząt do lat 6 wygrała Martyna Popiel z 5 pkt., Druga Martyna Sarga (PSS Staniątki) zdobyła 4,5 pkt., a trzecia Martyna Dudzik (Przedszkole Krzeszowice) 3,5 pkt.
W klasyfikacji mistrzostw Wieliczki zwyciężyła Anna Janowska wyprzedzając Karolinę Bill (Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sierczy), Sandrę Chlebda (Przedszkole Koźmice Wielkie) Milenę Grodowską, Marię Wolanin, Nikolę Kapusta, Milenę Małota, Zuzannę Zabłocką, Annę Kwiatkowską, Faustynę Wrona. W klasyfikacji mistrzostw Wieliczki wśród chłopców najlepszy był Maksymilian Nowakowski a kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli Krzysztof Baran, Jacek Łapczyński, Ksawery Krawczyk, Jakub Jamka, Jakub Smoszna, Jan Galiak, Karol Kasprzycki, Witold Reczek i Oskar Wrześniak.