Najmocniejsze Szczepanów i Bucze

ZS
W sali sportowej Publicznego Gimnazjum w Jadownikach rozegrane zostały indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Gminy Brzesko w tenisie stołowym szkół podstawowych. W zawodach wystartowało ponad 100 uczniów reprezentujących 11 szkół. Organizatorem mistrzostw był Wydział Edukacji Kultury i Sportu, zaś sędzią głównym rozgrywek był Jan Chrabąszcz.

JADOWNIKI. Mistrzostwa gminy Brzesko w tenisie stołowym

W turnieju drużynowym dziewcząt triumfowała Szkoła Podstawowa ze Szczepanowa w składzie: Katarzyna Kukułka, Karolina Lubowiecka, Monika Mamica. Drugie miejsce wywalczyła SP 2 Jadowniki (Kornelia Ciuruś, Roksana Legutko, Katarzyna Słota), trzecia była SP Jasień (Angelika Białek, Marta Gadowska, Agata Kraj). Kolejność na dalszych miejscach: 4. SP Mokrzyska, 5. SP 1 Jadowniki, 6. SP Bucze, 7. SP 3 Brzesko.
   W konkurencji indywidualnej dziewcząt najlepsza okazała się Monika Mamica ze Szczepanowa, która pokonała w finale swoją koleżankę z drużyny, Katarzynę Lubowiecką. Na trzecim miejscu zawody ukończyła Kornelia Ciuruś, czwarta była Roksana Legutko, piąta - Karolina Reczek (SP Szczepanów), szósta - Katarzyna Kukułka. Cała szóstka awansowała do zawodów na szczeblu powiatu, z turnieju drużynowego awans wywalczyły dwie pierwsze ekipy.
   Rywalizację chłopców zdominowali, jak łatwo było przewidzieć, uczniowie z Bucza. Trenujący na co dzień pod okiem Czesława Borowca w miejscowej Olimpii Filip Kania i Kacper Kania nie mieli sobie równych. Drugie miejsce zajęła SP 1 Jadowniki (Kamil Jankowski, Kamil Legutko, Maksymilian Legutko), trzecia była SP Jasień (Maciej Judyma, Jakub Legutko, Rufin Wojtowicz). Kolejność na dalszych miejscach: 4. SP Sterkowiec, 5. SP Mokrzyska, 6. SP Poręba Spytkowska, 7. SP 2 Jadowniki, 8. SP Szczepanów, 9. SP 2 Brzesko, 10. SP 3 Brzesko, 11. SP Okocim.
   W turnieju indywidualnym finał był wewnętrzną sprawą braci Kaniów. Zwyciężył Kacper, drugi był Filip. Trzecie miejsce zajął Maksymilian Legutko, czwarty był Benedykt Góra (SP Bucze), piąty Jakub Legutko, szósty Kamil Legutko.