Najnowsza płyta Kultu pokryła się platyną

Najnowsza płyta Kultu pokryła się platyną

PAWEŁ GZYL

Dziennik Polski 24

Dziennik Polski 24

MUZYKA. Grupa Kult otrzymała podczas koncertu w warszawskim klubie Stodoła Platynową Płytę za sprzedaż albumu "Prosto".
Wydawnictwo miało premierę w maju tego roku. Już w miesiąc po ukazaniu się w sklepach tego krążka kupiło go 30 tysięcy osób. Do dzisiaj wytwórnia SP Records sprzedała jeszcze około 10 tysięcy płyt.

Na "Prosto" trafiło szesnaście piosenek. W ich tekstach Kazik Staszewski w ironiczny sposób opisuje polską rzeczywistość ("Zabiłem ministra finansów"), kontempluje swoje religijne rozterki ("Modlitwa"), ale też śpiewa o prostych przyjemnościach życia ("Dobrze być dziadkiem").

Część zdjęć do teledysku ilustrującego promującą "Prosto" piosenkę "Układ zamknięty" powstała w Krakowie. W lutym tego roku zainscenizowano w klubie Kwadrat atak sił antyterrorystycznych na członków Kultu podczas koncertu. Kazik został skuty kajdankami i wyprowadzony za kulisy, a występ przerwano.

Równolegle z otrzymaniem Platynowej Płyty ukazał się nowy singiel Kultu - z tytułową piosenką z albumu "Prosto".

- Uważam, że jest to najlepszy utwór, jaki od dłuższego czasu słyszałem. W dodatku Kazik napisał ten genialny tekst w momencie wejścia do studia i trwało to zaledwie kilkanaście, może kilkadziesiąt minut - podkreśla Sławek Pietrzak, wydawca Kultu.

Płyty Kazika i Kultu należą do bestsellerów naszej fonografii. Najpopularniejszą z nich jest "Tata Kazika", którą do dzisiaj kupiło ponad milion fanów.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo