Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najpierw grupa "zero"

Redakcja
Obecnie do OKE, która obejmuje swoim zasięgiem trzy województwa: małopolskie, podkarpackie i lubelskie - trafiło już ponad 10 tys. podań od nauczycieli, którzy chcą zostać egzaminatorami. - Brakuje nam nauczycieli języków - mówi Barbara Celarek z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Kursy trwają 40 godzin, z czego 25 przeznacza się na wykłady i warsztaty, a 15 na pracę własną, czyli tworzenie zadań egzaminacyjnych. Nauczyciele języka polskiego i języków obcych nowożytnych przejdą przez kurs trwający 60 godzin. Będą uczyć się teorii oceniania, a potem stosować ją w praktyce. Szkolenie zakończy się egzaminem praktycznym; trzeba będzie sprawdzić pewną liczbę zadań, posługując się odpowiednimi kryteriami i zmieścić się w określonym czasie.

Szkolenia nauczycieli

 Do końca tego roku w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie ma być przeszkolonych ok. tysiąca egzaminatorów. Będą to osoby, które zajmą się ocenianiem egzaminów po szkole podstawowej, gimnazjum oraz matur. Zgodnie z zasadami reformy oświaty - prace mają być sprawdzane przez komisje zewnętrzne, czyli składające się z nauczycieli z różnych szkół. Pierwsze nowe egzaminy odbedą się w roku 2002.
 W OKE od czerwca do października trwają szkolenia tzw. grupy zerowej, składającej się z osób, których zadaniem będzie prowadzenie kursów dla innych nauczycieli.
 Egzaminatorem może być osoba, która jest nauczycielem z co najmniej trzyletnim stażem pracy. W dalszym ciągu można jeszcze w OKE składać wnioski o wpisanie na kurs.

(AM)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski