Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Najsłynniejsze melodie klasyki

AMS
Już 23 lutego wydamy "Perły muzyki klasycznej", na które złożą się fragmenty najsłynniejszych dzieł, m.in.: Beethovena, Bizeta, Czajkowskiego, Chopina, Liszta, Brahmsa i Albinioniego.

Już za tydzień kolejna płyta "Dziennika Polskiego"!

Płyta z walcami i polkami słynnej wiedeńskiej rodziny Straussów, którą dziś oddajemy do rąk Państwa, inauguruje muzyczną serię "Dziennika Polskiego". Złożą się na nią cztery krążki z największymi hitami klasyki. Kolejne płyty ukażą się z "Dziennikiem Polskim" w następne piątki.

2 marca natomiast z "Dziennikiem Polskim" pojawi się krążek z muzyką Mozarta, m.in. ze słynną Serenadą "Eine kleine Nachtmusik", z fragmentami najsłynniejszych symfonii i koncertów oraz z uwerturami do oper: Uprowadzenie z Seraju, Czarodziejski flet i Wesele Figara.
Kolekcję zakończymy 9 marca płytą z muzyką Vivaldiego, w tym z najsłynniejszym dziełem twórcy - Czterema porami roku.
Nieprzypadkowo płyta z utworami Straussów otwiera serię muzyczną "Dziennika Polskiego". Wszak ta doskonała muzyka austriackich kompozytorów, która przed ponad stu laty fascynowała i porywała do tańca mieszkańców Wiednia, w idealny wręcz sposób nadaje się na nadchodzący ostatni weekend karnawału.
Za tydzień natomiast proponujemy Państwu największe przeboje muzyki zarejestrowane na płycie zatytułowanej "Perły muzyki klasycznej". Krążek otworzy słynna miniatura Beethovena Dla Elizy, utwór bardzo piękny i melodyjny, który grywany był w XIX i na początku XX wieku przez wszystkie dobrze urodzone panienki. W tej chwili święci prawdziwe triumfy w mocno zniekształconych wersjach elektronicznych jako dzwonek do telefonów komórkowych, lub jako muzyczka w firmowych centralach telefonicznych. Na naszej płycie utwór zostanie wykonany przez pianistkę Sylvię Capovą.
Wśród pereł muzycznych pojawią się także inne utwory fortepianowe, m.in. słynne Preludium Des-dur Chopina, zwane deszczowym, pochodzące z cyklu 24 preludiów, powstałych w latach 1838-1839, głównie na Majorce (w wykonaniu Idy Czernickiej), a także jeszcze dwa utwory tego genialnego twórcy: Nokturn Es-dur (Ida Czernicka) i Etiuda E-dur (Bianca Sitzius).
Jednak większość zarejestrowanych utworów stanowić będą fragmenty najpopularniejszych dzieł orkiestrowych, w wykonaniu znanych zespołów, m.in.: London Festival Orchestra pod dyrekcją Alfreda Scholza, Slovak National Philharmonic Orchestra pod batutą Libora Peska, European Festival Chorus and Orchestra z Williamem Boldenem. I tak na płycie znajdą się m.in.: Uwertura z opery "Carmen" Bizeta, Taniec węgierski g-moll Brahmsa, Taniec kwiatów z baletu Dziadek do orzechów oraz temat główny z baletu Jezioro łabędzie Czajkowskiego.
(AMS)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski