Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Naprawić skutki stresu

(DD)
Stres prowadzi do zmian hormonalnych. Mają one negatywne skutki dla urody i mogą powodować różne choroby skóry, m.in. trądzik
Stres prowadzi do zmian hormonalnych. Mają one negatywne skutki dla urody i mogą powodować różne choroby skóry, m.in. trądzik Fot. 123rf
Poradnik. Zdrowa dieta, długi sen, ruch na świeżym powietrzu, pomogą odzyskać wewnętrzny spokój i zniwelować stres, który wpływa niszcząco na zdrowie i urodę

Około 98 proc. dorosłych Polaków odczuwa stres. I chociaż w dzisiejszych czasach nie da się uniknąć pośpiechu i różnych problemów, warto nad nimi zapanować. Inaczej ucierpi nie tylko nasze zdrowie, ale również ciało i uroda.

Zmarszczki. Stres ma szkodliwy wpływ na budowę DNA, ponieważ osłabia telomery, które mają za zadanie chronić chromosomy oraz odbudować ubytki w DNA. Jego osłabienie skutkuje obumieraniem komórek i przyspiesza proces starzenia. Podczas stresu dochodzi też do rozpadu kolagenu, który odpowiedzialny jest za elastyczność skóry.

- Warto dodać, że zdenerwowaniu towarzyszą napięcia charakterystycznych grup mięśni na twarzy: marszczenie brwi, zaciskanie ust, opadnięte kąciki ust, co może prowadzić do pojawienia się zmarszczek mimicznych - mówi dr Monika Mazur z Body Care Clinic. - Co można poradzić, aby zniwelować te zmiany? Na pewno skutecznym rozwiązaniem, aby odmłodzić skórę, jest kolagen Linerase. To jedyny dostępny na rynku kolagen typu I, przeznaczony do zabiegów medycyny estetycznej. W organizmie tworzy on ścięgna, tkankę bliznowatą, tkankę kostną, a __także tkankę łączną skóry. Zabieg przypomina klasyczną mezoterapię.

Sucha, łuszcząca się skóra. Stres zakłóca naturalne mechanizmy zatrzymywania wody w skórze, co skutkuje spadkiem jej nawilżenia. Dodatkowo, picie nadmiernej ilości kawy w ciągu dnia odwadnia organizm, co wpływa niekorzystnie na cerę.

- Pielęgnację suchej skóry dobrze jest rozpocząć od __wykonania zabiegu złuszczającego - podpowiada kosmetolog Anna Smolińska. - Jednym z bardziej skutecznych rozwiązań jest biorewitalizacja skóry PRX-T33. Można też wykonać zabieg mezoterapii igłowej. Dla osób, które potrzebują intensywnego nawilżenia skóry do jego wykonania możemy użyć np. preparatu Juvederm Hydrate zawierającego kwas hialuronowy, który__pomaga nawilżyć skórę oraz mannitol, silny przeciwutleniacz opóźniający proces starzenia się.

Wypryski i **trądzik. **Stres prowadzi do zmian hormonalnych. Mają one wiele negatywnych skutków dla urody i mogą powodować różne choroby skóry, m.in. trądzik. Gdy się denerwujemy, nasz organizm wydziela kortyzol, który pobudza gruczoły łojowe do pracy i powoduje nasilenie łojotoku. Częsty stres może również zakłócić równowagę między dobrymi i złymi bakteriami w jelitach, co również prowadzi do trądziku.

- Jednym ze sposobów radzenia sobie z wypryskami są zabiegi z użyciem kwasów medycznych i __chemicznych - mówi Smolińska. - Właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne posiada np. kwas salicylowy. Zabieg tym preparatem sprzyja procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień. Jeśli chcemy pozbyć się potrądzikowych blizn, to sprawdzi się połączenie mezoterapii mikroigłowej z kwasem migdałowym. Zabieg usuwa martwy naskórek i spłyca pozostawione ślady.

Podkrążone oczy. Skóra podczas snu odnawia się i regeneruje po całym dniu, dlatego niezwykle ważne jest, aby poświęcić na sen wystarczająco dużo czasu. Dorosły człowiek powinien spać około 7-8 godzin.

- Cienie i opuchlizna w okolicach oczu często są spowodowane przemęczeniem, ale nie tylko - zauważa kosmetolog. - Palenie papierosów, spożywanie dużych ilości soli, odwodnienie organizmu, również mogą powodować taki efekt. Dlatego starajmy się ograniczyć te elementy do minimum, dbajmy także o spokojny sen. Jeśli chcemy w błyskawiczny sposób pozbyć się niedoskonałości wokół oczu, polecam Instantly Ageless. Kosmetyk jest w stanie w trzy minuty zlikwidować opuchnięcia i zmarszczki.

Cienkie i **rzadkie włosy. **Przewlekły stres może powodować zatrzymanie wzrostu włosa, uszkodzenie jego struktury oraz zapalenie mieszka włosowego. Wiele substancji powstających w organizmie człowieka podczas stresujących sytuacji zaburza przemiany w mieszku włosowym i może prowadzić m.in. do łysienia telogenowego.

- Jeśli chcemy zadbać o kondycję włosów, musimy zwrócić uwagę na dietę - radzi kosmetolog. - Należy sięgać po produkty bogate w witaminę A pobudzającą mieszki włosowe do wzrostu. Znajdziemy ją w brokułach, szpinaku i marchewce. Warto jeść tłuste ryby morskie bogate w kwasy omega-3 mające wpływ na budowę łodygi włosa i orzechy bogate w magnez chroniący przed stresem. Można ponadto zastosować peptydową terapię włosów, która łączy w sobie działanie peptydów i kwasu hialuronowego. Efekty to lepsze ukrwienie skóry głowy, pobudzenie krążenia i __szybszy odrost włosów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikpolski24.pl Dziennik Polski