Narciarstwo alpejskie. Gigantowe podium

W Krynicy odbyły się dwie kolejne rundy Młodzieżowego Pucharu Polski. Na podium znaleźli się zawodnicy z Krakowa i okolic.

Na Jaworzynie rozegrano dwa slalomy giganty. Alpejczykom z naszego regionu najlepiej poszło w drugiej próbie juniorów C. W niej podwójny sukces odnieśli reprezentanci Ikatur Ski Club Mogilany - wygrał Michał Jakubowski, o 0,06 s przed klubowym kolegą Janem Zakrzewskim. Dzień wcześniej obaj nie ukończyli rywalizacji. W tej grupie dwukrotnie w „10” znalazł się Franciszek Hodor (Skillz Kraków), zajmując 10. i 5. miejsce. W „generalce” najwyżej z tego grona plasuje się Zakrzewski, który jest drugi.

Miejsca na pucharowym podium wywalczyli również przedstawiciele Siepraw-Ski w kategorii junior B. W gigancie chłopców Jan Bolek najpierw był 2. (ze stratą 1,29 s do zwycięzcy), następnie 6., a w „generalce” sklasyfikowany jest obecnie na 3. pozycji. Natomiast Sebastian Klik w Krynicy uzyskał odpowiednio 5. i 4. wynik (ze sporą stratą do podium), łącznie jest 7.

Ich koleżanka Gabriela Hopek w juniorkach B też dwukrotnie była w czołówce. Lepiej jej poszło w pierwszym gigancie, w którym zajęła 3. miejsce. W drugim była 5., a w punktacji plasuje się na 6. pozycji. Wyżej w rankingu w tej kategorii jest Maja Chyla (Yeti Kraków) - 3. lokata. W pierwszych zawodach na Jaworzynie została zdyskwalifikowana, w drugich wywalczyła miejsce na najniższym stopniu podium. Ponadto w tej grupie 6. i 7. była Maja Zakrzewska (Ikatur), a 6. lokatę w drugim gigancie zajęła Angelika Mazur (Sport Szok Kraków).